Youtube / GSMArena Official

Zdá se, že Apple si znovu zapracoval na průšvih.

Majitelé nových iPhonů po celém světě hlásí problémy se sklem displeje. Ten se jim podle různých příspěvků v diskusích podařilo velmi jednoduše poškrábat, píše BGR.

Majitelé iPhonů 11 mají hlavy v smutku. Hlásí, že jejich displeje zůstaly poškrábané při běžném nošení v kapse. První škrábance se objevily již po 24 hodinách používání, přičemž podle vyjádření majitelů smartphone nepřišel do styku s žádným ostrým či drsným předmětem a bylo nošen v samostatné kapse kalhot nebo bundy.

Možností vysvětlení problému je hned několik. První je, že za sníženou odolnost vůči poškrábání může nový typ skla, které Apple nasadilo na letošní iPhony. Toto sklo je podle Apple nejodolnější, co se týče případného prasknutí. Z fyziky ale dobře víme, že tvrdé věci bývají křehké a měkké věci se tak jednoduše nerozbijí, ale je jednodušší na nich zanechat nějakou rýhu. Znamenalo by to tedy, že displej nových iPhonů je tedy odolný vůči prasknutí, ale ve skutečnosti nenabízí dostatečnou tvrdost na to, aby nedošlo k poškrábání.

Túto verziu ale vyvracajú niektoré testy odolnosti, ktoré preukázali, že sklo na nových iPhonoch vydrží aj hrubšie zaobchádzanie, píše WCCFtech. Napríklad na YouTube JerryRigEverything si môžeš pozrieť test odolnosti iPhonu 11 Pro Max, ktorý si v tomto prípade viedol celkom slušne a prvé škrabance sa začali objavovať až pri extrémnejšom zaobchádzaní.

Tuto verzi ale vyvracejí některé testy odolnosti, které prokázaly, že sklo na nových iPhonech vydrží i hrubší zacházení, píše WCCFtech. Například na YouTube JerryRigEverything si můžete prohlédnout test odolnosti iPhonu 11 Pro Max, který si v tomto případě vedl docela slušně a první škrábance se začaly objevovat až při extrémnějším zacházení.

Ve finále se tak může jednat pouze o jistou dávku „nepodařených“ kusů, se kterými mají majitelé problém. Apple už celou situaci prověřuje a pokud se potvrdí, že tímto problémem trpí pouze vybrané smartphony, jejich majitelé se zřejmě dočkají bezplatných oprav. Jedinou prevencí však zatím zůstává použití ochranného skla, které sice kazí vzhled zařízení, ale svou ochrannou funkci plní výrazně lépe.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )