Youtube / 91Tech

Pokud si majitelem staršího iPhonu nebo iPadu, který byl představen v roce 2012 nebo dříve, určitě věnuj pozornost aktualizacím softwaru.

Apple totiž na své stránce uvedl, že některé ze starších modelů přestanou správně fungovat, pokud nebudou mít nainstalovanou nejnovější dostupnou verzi iOS. Společnost to odůvodňuje známým problémům s GPS a zachováním přesného času. O tématu píše CNBC.

Důležité hlavně pro majitele iPhone 5

Některé modely iPhone nebo iPad, které Apple vydal v roce 2012 nebo dříve, potřebují mít nainstalovanou nejnovější dostupnou aktualizaci softwaru, jinak přestanou 3.11 v 1:00 našeho času správně fungovat. Společnost to odůvodňuje opravou známého problému s GPS a zachováním přesného času, který by mohl způsobit chyby hlavně s lokalizací, ale na modelu iPhone 5 i při online službách vyžadujících správné datum a čas, například stahování aplikací z App Store, přístup k e-mailům a iCloudu, nebo práci s prohlížečem, uvedla společnost. Pokud tak na iPhone 5 tuto aktualizaci do zítra nestihneš, budeš ji muset provést připojením smartphonu k počítači.

Pixabay

Konkrétně se jedná o verzi iOS 10.3.4 pro iPhone 5 a iPad 4. generace se slotem pro SIM kartu, a iOS 9.3.6 pro iPhone 4s a modely iPad Mini 1. generace, iPad 2 a iPad 3. generace se slotem pro SIM kartu. Chyba nepostihuje zařízení iPod Touch ani žádné modely iPad, které mají pouze Wi-Fi, a nemá také žádný vliv na jiné novější zařízení.

Ačkoliv Apple zastavil vývoj verzí iOS 9 a 10 už dávno, v červenci tohoto roku musel vydat zmíněnou aktualizaci těchto systémů, aby chybu s GPS a časem opravil, píše PhoneArena.

iPad Mini 1. generace / Zdroj: Youtube / Simple Alpaca

Nejnovější iOS 13, který společnost uvedla na trh v září, je však dostupný i pro modely iPhone 6S a 6S Plus představené v roce 2015, a tak se počet lidí používajících starší verze stále zmenšuje. Je však skvělé vidět, že americký gigant myslí i na zákazníky, kteří stále používají právě starší modely a umí podobné chyby pomocí aktualizací opravit.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )