Screenshot/Youtube

Jeden z protagonistů motoristického seriálu The Grand Tour (nebo v minulosti i seriálu Top Gear), James May, si koupil nové auto a svou volbou překvapil nejednoho fanouška spalovacích motorů

Jeho volba padla do vod elektrického pohonu a po BMW i3 si opatřil Teslu Model S – píše Teslarati.

Auto se spalovacím motorem je dnes prostředek, který sice stále zastává výraznou pozici v oblasti dopravy, ale stále více se na něj žene vlna kritiky. Především, ekologický fanatici, ba až agresivní způsobem hanobí jejich majitele a snaží se prosadit alternativní zdroje pohonu.

Samozřejmě, spalovací motor jako takový zůstal více než 100 let téměř nezměněný, ale jeho pozice na trhu je stále velmi vysoká.

Twitter/TopGear (úprava redakcie)

Ani elektřina není skvělým řešením, protože její výroba z obnovitelných zdrojů je stále minoritní a otázkou jsou stále i samotné baterie, které tvoří gro celého konceptu. Ani spalovací motor však nedosahoval dnešní hodnoty hned od začátku, a s určitostí lze říci, že do elektrického pohonu se bude hnát stále více a více automobilek, přičemž i dnes jsou již na trhu takové, které si na tomto postavili svůj byznys model.

Překvapivá koupě Jamese Maya

Typickým příkladem je americká Tesla, která z neohrabaných elektrických vozidel udělala prémiové modely, které nejen že jsou výkonné, ale také velmi dobře vypadají. Navíc se výraznou míru přičinila k tomu, že elektromobily u lidí vzbudily zájem, nemluvě o samotných automobilkách, které bezplatně mohou využívat všechny patenty Tesly. Jejich kouzlu podlehl i známý motoristický novinář James May, který se v pořadu Drive Tribe podělil o to, co ho k této koupi vedlo.

Jedním z hlavních důvodů byl i fakt, že chce být součástí elektrických aut, které jsou podle jeho slov budoucností. Netvrdí, že jde o ekologicky způsob dopravy, ale hlavně je jiný.

Také předpokládá, že jako úložiště energie nebudou sloužit baterie, ale postupem času se přijde na efektivnější a ekologičtější způsob. Jejich rozšířenost na cestách vítá, protože může zachránit klasické auta se spalovacím motorem.

Čím bude na cestách více elektrických vozidel, tím méně budou v centru pozornosti řidiči, kteří si čas od času vyrazí provětrat běžné auto a vychutnat si tak vůni benzínu. Se svými vyjádřeními se tak James May, nebo „Captain Slow“ výrazně odlišuje od svého kolegy Jeremyho Clarksona, který je zarytý petrolhead, až by se dalo říci, že elektrická vozidla nenávidí.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )