foto: MovieStillsDB

I tento rok jsme se dočkali mnoha snímků, jejichž události byly založeny na skutečných příbězích.

Každý rok se do kin dostane šílené množství filmů a běžný divák nemá šanci zachytit všechny z nich. Zde však naštěstí můžeme zakročit my. Přinášíme vám totiž sérii článků, kde se podíváme na nejlepší snímky ze všech kategorii, které byly natočeny v roce 2019. A samozřejmě nezapomínáme ani na filmy, které vznikly podle skutečné události.

The Kid/ Kid

ČSFD: 86%
IMDB: 5,9/10

Začneme titulem, který je sice založen na skutečných událostech, ale jeho hlavní příběhová linie je čistě fiktivní. Snímek, ve kterém v hlavních rolích zahráli Chris Pratt a Ethan Hawke, sleduje příběh mladého chlapce, který se snaží vystopovat svou unesenou sestru. Během svého dobrodružství se však připlete pod nohy několika ikonickým postavám Divokého západu, mezi nimiž nechybí Billy the Kid.

Fighting With My Family

ČSFD: 72%
IMDB: 7,1/10

Fighting With My Family je titul, který vyšel z produkce Dwayna Johnsona a vypráví příběh inspirovaný stejnojmenným dokumentárním filmem z roku 2012. Snímek hovoří o dívce, která následuje svůj sen a stává se wrestlingovou zápasnicí. Na cestě za vysněnou kariérou však musí zvládat několik bojů, některé i se svou rodinou.

Ford v. Ferrari/ Le Mans ’66

ČSFD: 92%
IMDB: 8,3/10

Fantastický snímek režiséra Jamese Mangolda vypráví příběh o tom, jak Caroll Shelby postavil pro Ford jedno z nejlepších závodních aut všech dob. Ve filmu si Shelbyho zahrál Matt Damon a jeho věrného parťáka, závodníka Kena Milese, ztvárnil Christian Bale.

The Irishman

ČSFD: 78%
IMDB: 8,2/10

Před nedávnem se na obrazovky uživatelů Netflix konečně dostal i dlouho-očekávaný titul The Irishman. Film je dílem ikonického režiséra Martina Scorseseho a je adaptací knižní předlohy s názvem I Heard you Paint Houses. Film je tradiční gangsterkou, na jakou jsme od režiséra i hvězdného obsazení zvyklí, avšak tým tvůrců dokázal opět nastavit laťku o něco výše.

Once Upon a Time in Hollywood/ Vtedy v Hollywoode

ČSFD: 80%
IMDB: 7,8/10

Opět se dostáváme k snímku, který se sice točí kolem skutečných událostí, ale jeho hlavní dějová linie je absolutně vymyšlená. Tarantino se rozhodl natočit film o Mansonových vraždách, ale zvolil velmi netradiční přístup. Skutečné události uložil do pozadí snímku a místo toho se rozhodl věnovat postavám, které si časy těchto hrůz přežili v jeho (ideálním) světě.

Rocketman

ČSFD: 74%
IMDB: 7,4/10

Kromě toho jsme se letos dočkali i vynikajícího zpracování životního příběhu Eltona Johna. Tvůrci přiznávají, že ne všechno, co ve filmu vidíme, se skutečně odehrálo, protože jde zejména o ódu na Eltonovu hudbu, která je inspirována jeho životem a výzvami, které musel překonat. V hlavní roli si ikonického zpěváka zahrál Taron Edgerton.

Tolkien

ČSFD: 68%
IMDB: 6,8/10

Na závěr si jednoznačně musíme zmínit titul Tolkien. Tento životopisný film vypráví o životě mimořádného spisovatele, který vdechl život Středozemí a dal světu úžasné knihy ze série Pána Prstenů. V hlavní roli si Tolkiena zahrál Nicholas Hoult.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )