Flickr

Americká streamovací společnost u našich sousedů poměrně nečekaně odhalila dva nové typy předplatného, informuje Xiaomist.

Určeny jsou především pro zájemce sledování obsahu z Netflix na mobilních zařízeních a tabletech, zaujmout však mohou i nižší cenovkou.

Netflix v Polsku oficiálně představuje dva nové balíčky předplatného. K dosud existujícím možnostem předplatného v podobě Basic, Standard a Premium přibude nová dvojice možností s názvem Mobile a Mobile+. První jmenovaný, Netflix Mobile, bude v Polsku dostupný za cenu 24 PLN (přibližně 140 korun) na měsíc a nabídne streamování v SD kvalitě. Předplatné se v tomto případě týká čistě smartphonů a tabletů, na jiných zařízeních obsah nebude možné přehrát. Sledování ve stejnou dobu bude zároveň možné jen na jednom zařízení.

Netflix

Za druhé, prémiová varianta Mobile+, fanoušci televizního obsahu zaplatí 38 zlotých (necelých 225 korun), obsah však bude dostupný ve Full HD kvalitě. Současné sledování bude v tomto případě podporované na dvou zařízeních a to bez ohledu na jejich typ. K obsahu se tedy předplatitelé Mobile+ dostanou i na noteboocích a klasických počítačích, výjimkou při obou balíčcích Mobile jsou televize, na kterých při tomto předplatném nepůjde obsah přehrát. Fungovat v tomto případě nebudou ani ověřené triky, například použití Chromecast.

Zda dvojice nových balíčků umožní i stažení obsahu pro zhlédnutí offline, momentálně není známo, nepředpokládá se však, že by tato funkce měla být omezena. Ceny stávajících balíčků v zemi zůstávají nezměněny a nebylo avizované, že by měl Netflix do jejich podmínek v blízké době zasahovat.

Netflix

Nové balíčky jsou přímou odpovědí společnosti na zvyšující se poptávku po televizním obsahu na mobilních zařízeních a tabletech. Podle Netflix totiž až třetina předplatitelů sleduje obsah na smartphonech, tabletech a noteboocích. Společnost v oficiálním prohlášení zároveň avizuje, že nové balíčky jsou ve fázi testování, v případě poptávky bude dvojice novinek dostupná natrvalo.

Testovanie nových balíčkov predplatného začína v Poľsku a ďalších vybraných krajinách už dnes, či sa novinka dostane aj na Slovensko, prípadne do susednej Českej republiky v tejto chvíli nie je známe. Podobný experiment však Netflix vykonal aj v júli minulého roka v Indii, kde nové formy predplatného užívateľov oslovili a v ponuke balíčkov sa natrvalo udomácnili. Neskôr ich spoločnosť predstavila aj v Malajzii a Indonézii.

Testování nových balíčků předplatného začíná v Polsku a dalších vybraných zemích již dnes, jestli se novinka dostane i do Česka, případně do sousedního Slovenska v této chvíli není známo. Podobný experiment však Netflix provedl i v červenci minulého roku v Indii, kde nové formy předplatného uživatelů oslovili a v nabídce balíčků se natrvalo zdomácněly. Později jejich společnost představila i v Malajsii a Indonésii.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )