Foto: HBO

Kdysi nahé scény ve filmech nebyly přípustné, dnes se staly jejich běžnou součástí.

Některým hercům nedělá problém svléknout se před kamerami donaha, jiným je to však mimořádně nepříjemné. Bohužel nejednou si vybírat nemohou a udělají to, co od nich tvůrci díla žádají.

Nahotu a násilí viděli fanoušci seriálu často

Nahota doprovázena násilím nebyla výjimkou ani v oblíbeném seriálu Hry o trůny. Jedné z hlavních úkolů se zhostila britská herečka Emilia Clarke, která si zahrála dračí královnu Daenerys Targaryen. Jak uvádí portál The Guardian, herečka musela také před kamerami shodit šaty, ale nebylo to nic příjemného.

Clarke měla v době, kdy se natáčení seriálu začalo, jen 23 let, ale tvůrci na její věk nedbali a před kamerami se musela svléknout stejně, jako jiní herci. Pro herečku to byla rána pod pás a před natáčením nahých scén ji téměř vždy zaplavily slzy. Pro podcast herce Daxa Sheparda s názvem Armchair Expert se herečka vyjádřila, že zpočátku netušila do čeho jde. Pak, když její tvůrci seriálu poslali scénář, zjistila, v čem je háček.

Foto: MovieStillsDB

Emily však jen nedávno ukončila studium a pomyslela si, že pokud je v dané scéně nahota, zřejmě je nezbytné, aby tam byla. Rozhodla se proto, že natáčení nahých scén bude brát stejně jako ostatní scény – prostě jako práci, kterou je třeba udělat. Herečka dodává, že na natáčení podobného seriálu se dosud ještě nikdy nepodílela a najednou se ocitla nahá před neznámými lidmi v neznámém prostředí a nevěděla, co se od ní očekává a co očekává sama od sebe.

Na herce byl vyvíjen nátlak

Vzhledem k tomu, že šlo o hereččinu první velkou roli, nahota nebyla jediným problémem. V rozhovoru s Daxem Shepardem dodává, že během natáčení celé první série měla o sobě vážné pochybnosti a myslela si, že není dost dobrá na to, aby si zasloužila uznání. Od začátku natáčení Hry o trůny uběhlo již 10 let a dnes 33-letá herečka říká, že nakonec to všechno zvládla, zejména však díky podpoře a pomoci hereckého kolegu Jasona Momou, který ji celou dobu ochraňoval.

imdb.com/HBO, Viral Thread

V první sérii hrál Momoa postavu Khala Droga, který v jedné ze scén Daenerys v podstatě znásilnil během svatební noci. Emilia se v rozhovoru vyjádřila, že tato scéna byla nepříjemná pro všechny, Momoa však byl ještě nešťastnější, než ona sama. Naštěstí Momoa už v té době měl značné herecké zkušenosti a staral se o to, aby vše proběhlo co nejhladčeji a nejrychleji.

Naštěstí Emilia si od natáčení dané scény uvědomila, že nahota není vždy zapotřebí do takové míry, jak ji tvůrci vyžadují. Dodává, že během natáčení na ni byl nejednou vyvíjen nátlak a tvůrci jí kladli otázku, zda chce fanoušky opravdu zklamat. Po čase se však naučila nátlaku čelit.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )