Foto: instagram.com/david_datuna

Umělec odlepil banán ze stěny a snědl ho.

Umění nemusí každý rozumět. Důkazem toho je i instalace banánu přilepeného na stěně, která je nejnovější atrakcí galerie Art Basel Miami Beach. Tento netradiční kousek umění se prodával za 120 tisíc dolarů a dokonce byl i prodán. Nicméně, když k němu přišel David Datuna umělec z New Yorku, instalace v galerii nevisela dlouho.

Banán na stěnu přilepil významný italský umělec Maurizio Cattelan a své dílo nazval „Comedian“ neboli komik. Banán odráží v jeho pojetí symbol globálního obchodu, ale má i své místo v humoru.

Jak informuje portál Unilad, když však k banánu přišel umělec David Datuna, jednoduše ho ze zdi odlepil a snědl ho. Majitel galerie, který byl tehdy na letišti, byl v šoku. Tento incident byl nahlášen bezpečnostní službě galerie a Datuna byl odtud vyveden, no nezatkli ho.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa David Datuna (@david_datuna),

Jeho akt však dílo nezničil. Banán je podle majitele galerie pouze idea a tak po chvíli byl na stěně nalepen nový banán jakoby se nic nestalo.

Nápad s vytvořením banánové instalace dostal Cattelan před rokem. Tehdy uvažoval o vytvoření sochy ve tvaru banánu. Vždy, když cestoval, přinesl si s sebou banán a ten si zavěsil jako inspiraci v hotelovém pokoji. Vytvořil několik modelů, nejprve z pryskyřice, potom z bronzu, ale nakonec se vrátil ke skutečnému banánu.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )