Foto: MovieStillsDB

Předpovídali budoucnost?

Jihokorejský snímek Parazit si z letošního předávání Oscarů odnesla nejvíce cenných sošek. Uspět se jí podařilo v kategoriích Nejlepší původní scénář, Nejlepší režie, Nejlepší zahraniční film a také Nejlepší celovečerní film. Takový úspěch čekal snad jen málokdo, zvláště v kategorii celovečeráků. Zdá se však, že tvůrci filmu úspěch na Oscarech víceméně očekávali.

Předpovídali si budoucnost?

Do jednoho z propagačních posterů k filmu totiž ukryli prestižní sošku filmových cen a až dosud si ji nikdo nevšiml. Stalo se tak měsíc před samotnou premiérou filmu v britských kinech, informuje portál Unilad.

Parazit je jednoznačně filmem, o kterém se hodně mluví zejména po nedávném udílení Oscarů. Svým námětem se mu podařilo překonat všechny ostatní v kategorii nejlepších filmů a stal se dokonce první cizojazyčným snímkem, který dokázal zvítězit ve dvou kategoriích nejlepších filmů v historii udělování Oscarů. Není proto divu, že na sebe strhává nemalou porci pozornosti.

Jihokorejská tragikomedie svůj potenciál na zisk mnoha filmových ocenění však ukázala dávno předtím, než na nedávných Oscarech. Svědčí o tom nejen množství dalších filmových cen (snímek má na kontě dvě ceny BAFTA, jeden Zlatý glóbus i Zlatou palmu z MFF v Cannes), pozitivních reakcí diváků i kritiky, ale i vlastní předpověď.

Tvůrci totiž na jeden z propagačních posterů svého filmu ukryli sošku Oscara. Snažili se tak nějakým způsobem předpovědět její zisk? To je to, co momentálně zaměstnává filmové fanoušky na internetu, protože jakmile si na jednom z plakátů k parazita Oscara všimli, stal se z něj velký virál.

Samozřejmě, na tom, že tvůrci film propagují jako oscarový by nic nebylo. Jak ale uvádí portál Unilad, poster vznikl měsíc předtím, než Parazit Oscara vůbec od Akademie vůbec získal. Dokážete ho na plakátu najít?

Foto: Curzon Artificial Eye/La Boca

Za autorstvím plakátu stojí britská distribuční společnost Curzon Artificial Eye, která oscarový snímek do kin Velké Británie distribuuje. Poster ilustrovali umělci ze skupiny La Boca a prestižní sošku ukryli do středního řádku nalevo. Pokud ho stále nevidíte, nakoukněte pod stůl.

Klubové kina ho budou – vzhledem ke stále přetrvávající oscarové horečce – promítat opět.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )