Foto: Hövding

Švédská firma Hövding představila třetí generaci své cyklistické přilby.

Pokud využíváte k přepravě kolo, určitě byste měli sáhnout i po přilbě. Je to účinné řešení před nebezpečným zraněním se v případě pádu. Avšak jejím největším problémem je ten, že je nepohodlná a neestetická. Navíc, pokud vám zcela nesedí na hlavě, její efekt nemusí být takový, jaký se očekává. Švédská firma Hövding však představila límec, v němž se skrývá nafukovací helma. Je to něco jako airbag v autě, který v případě pádu nafoukne a dokonale ochrání vaši hlavu. Píše o ní portál designboom.com.

Nafoukne se pouze za 0,1 sekundy a výrobce se nebojí tvrdit, že jde o nejbezpečnější přilbu na světě. Stačí si na krk nasadit límec, který se v případě nehody aktivuje a vytvoří kolem krku a hlavy ochrannou kapuci.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Límec používá senzory, které monitorují pohyb až 200-krát za sekundu a pokud zjistí abnormální pohyb, nafoukne se. Podle studie na univerzitě ve Stanfordu je tato technologie až 8-násobně bezpečnější, než tradiční cyklistické helmy.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Nafukovací přilba je napájena baterií, která vydrží až 12 hodin a je také možné ji připojit pomocí aplikace k smartphonu. Aplikace monitoruje baterii, ale i jízdu na kole a shromažďuje údaje pro účely vylepšení infrastruktury. K dispozici je také funkce pro kontaktování podporného centra.

Foto: Alexander Crispin/Hövding

Ke krku se límec připojuje jednoduše, pomocí zipu, který lze nastavit pro pohodlné nošení. Největší problém může ale představovat cena. Ta je stanovena na 7 700 korun, což může mnohých zájemců odradit. Nicméně, pokud k produktu přistoupíte tak, že vás má ochránit v případě nehody, tak se do této helmy rozhodně vyplatí investovat.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )