Foto: Polícia Yongshan

Po útěku z vězení se v jeskyni ukrýval 17 let.

Z vězení utekl ještě v roce 2002, nyní po 17 letech ho objevili žít v jeskyni díky využití nejmodernějších technologií. V nejlidnatější zemi světa se policii podařilo vypátrat 63-letého trestance s pomocí dronů. Našli ho v horské jeskyni na jihozápadě země.

Čínská policie v zalesněné oblasti v provincii Jün-nan podle britského Huffington Post pátrala už loni. Najít 63-letého muže jménem Song Jiang se jí podařilo i s využitím policejních dronů. Jiang byl na útěku celých 17 let. Ukrývat se měl podle BBC v jeskyni v horách nedaleko svého rodného města.

Foto: Polícia Yongshan

Song Jiang utekl z vězení v roce 2002, kde si odpykával trest za obchodování se ženami a dětmi. V jeskyni měl podle čínské policie žít dlouhá léta bez jakéhokoliv kontaktu s civilizací. Bez kontaktu s lidmi měl být Jiang tak dlouho, že mu po zatčení dělalo problém komunikovat s policií. Tip na to, kde se Song Jiang nachází, dostala policie začátkem září. Informovala o tom na svém profilu WeChat, kde zveřejnila i fotografie z policejní akce.

Foto: Polícia Yongshan

Podle portálu Independent měl 63-letý Jiang pít vodu z místního potoka, přičemž na vytvoření zásob využíval plastové láhve. Živil se zřejmě tím, co se mu podařilo nasbírat, nebo ulovit, teplo získával z otevřeného ohně. Po zadržení byl Song Jiang opět převeden do vězení.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )