Foto: DopeKikcs (PressKit)

Budou DopeKicks budoucností udržitelné módy?

Drtivá většina párů bot, až 90%, je vyrobeno v Asii. Každoročně na celém světě přibude dalších 25 miliard párů nejrůznější obuvi. Jak již při takovém masivním odvětví bývá zvykem, tlak na planetu Zemi je neúprosný. Už brzy se však na trh dostane revoluční novinka. Tenisky z konopí, kaučuku a korku, které jsou nepromokavé a 100% ekologické. A vůbec první na světě.

Tenisky s názvem DopeKicks jsou produktem kickstarter-ové kampaně, která se již brzy stane realitou. Jedinečný nápad oslovil tak velké množství lidí a partnery, že tvůrci ekologických tenisek mají téměř 50 dní před ukončením kampaně sebráno více než 4 násobek cílové částky. Pokud však projektu přispějete 89 USD (cca 2 000 korun), jeden pár tenisek DopeKicks dostanete i vy a ušetříte tak více než 1 600 korun. Předpokládaná cena tenisek bude totiž po rozjetí projektu přesahovat 3 600 korun.

Foto: DopeKikcs (PressKit)
Foto: DopeKikcs (PressKit)

Tenisky DopeKicks jsou v první řadě 100% ekologické. Vyrobeny jsou ze speciální odrůdy konopí, díky které je obuv nepromokavá. Společnost přímo podporuje pěstitele konopí, které při pěstování spotřebuje 3 násobně méně vody než bavlna a má minimální vliv na půdu. Podrážka je vyrobena z přírodního kaučuku, který je sám o sobě ekologickým materiálem, no DopeKicks jsou ještě o level výše. Na výrobu podrážky je využíván recyklovaný kaučuk ze staré a vyhozené obuvi. Podrážka je navíc zpevněna korkem, který má termoregulační a antibakteriální vlastnosti.

Foto: DopeKikcs (PressKit)
Foto: DopeKikcs (PressKit)

Tenisky DopeKicks budou vyráběny v Portugalsku. Zajišťuje se tím kvalita materiálů i fairtrade výroba. V pilotní fázi projektu je zatím v nabídce jediný model, který je však vhodný jak pro muže, tak pro ženy a to na všechny druhy běžných událostí. V dobách, kdy už i OSN hovoří o systematické změně fungování člověka na této planetě, jsou DopeKicks možná ukázkou toho, jak by mohla v budoucnu vypadat udržitelná móda.

Foto: DopeKikcs (PressKit)
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )