Ilustračná fotografia: Unsplash

V nizozemském Ruinerwordle vyšetřují úřady kuriózní případ.

Nizozemské úřady vyšetřují případ rodiny, kterou našli žít izolovanou od okolního světa na farmě na východě země. Rodina žila pravděpodobně devět let ve sklepě farmy u obce Ruinerwold, asi 130 kilometrů severovýchodně od Amsterdamu. Čekala tam údajně na „konec světa“.

Policie je objevila poté, co jeden z jejích členů ujel a požádal o pomoc v místním baru. Rodina sestávala podle médií z 58-letého otce a šesti dětí ve věku 18 až 25 let. Není jasné, co se stalo s matkou. Podle policie si nejstarší muž farmu pronajal, vztah k dětem však podle ní není jasný.


Majitel baru Chris Westerbeek popsal, jak si zanedbaně a zmateně vyhlížející muž v podniku objednal pět piv. „Dal jsem se s ním do řeči a prozradil mi, že ujel a potřebuje pomoc. Pak jsme zavolali policii,“ uvedl Westerbeek. „Řekl, že má bratry a sestry, kteří žijí na farmě. Řekl, že je nejstarší a chce skoncovat se způsobem života, jaký vedou,“ dodal.

Policisté zavítali na odlehlou farmu, kterou částečně zakrývají stromy, a prohledali ji. Objevili tam za skříní v obývacím pokoji ukryté schodiště, které vedlo do sklepa, kde se rodina nacházela. Osmapadesátiletého muže zatkli a momentálně ho vyšetřují.

v
Mužem žijícím na statku v severovýchodním Holandsku, který zřejmě několik let zadržoval ve sklepě skupinu mladých lidí, je 58-letý „Rakušan Josef“. Příslušnou zprávu nizozemských médií potvrdil v úterý večer mluvčí rakouského ministerstva zahraničí Peter Guschelbauer, informovalo internetové vydání rakouského deníku Kurier.

Obyvatelé přilehlé obce Ruinerwold se vyjádřili pro zpravodajskou stanici RTV Drenthe, že uvedený muž byl známý jako „Rakušan Josef“ a vyznačoval se značnou „ostrostí“. Okolí statku údajně sledoval dalekohledem a posílal pryč kohokoliv, kdo se k němu přiblížil, citoval ze zprávy Kurier. Vesničané tvrdí, že o přítomnosti dalších osob vůbec nevěděli.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )