foto: commons.wikimedia.org (Jonathan Wilkins) / commons.wikimedia.org (Bjørn Christian Tørrissen)

Říše zvířat je opravdu fascinující.

Na internetu lze nalézt skutečně cokoli a někdy i věc, která je známá již delší dobu, dokáže vzbudit tolik pozornosti, až se stane virální. Podobně je to i s fotografiemi obřího ptáka, které nedávno doslova ohromil sociální síť Reddit.

Harpyje pralesní (Harpy eagle) je jeden z nejvíce fascinujících druhů ptáků a proto není divu, že člověka, který přijde s ním poprvé do kontaktu, dokáže opravdu šokovat. Jde totiž o mohutného černo-šedého dravce s ještě mohutnějšími drápy, který obývá místa Mexika i Střední a Jižní Ameriky.

Když jeden z uživatelů sociální sítě Reddit uveřejnil své fotografie tohoto ptáka, příspěvek si vysloužil množství konspiračních teorií či vtipných reakcí. Jak informoval portál Bored Panda, mezi nimi nechyběly ani názory, že vlastně nejde o žádné zvíře, ale pouze člověka v směšném kostýmu či v převleku za hipogryfa Klofana ze ságy Harry Potter.

🔥 the Harpy Eagle from r/NatureIsFuckingLit

Při pohledu na tyto fotografie je zcela jasné, že nikdo z nás by s tímto ptákem do kontaktu přijít nechtěl. Kromě obrovského vzrůstu totiž nechybí ani opravdu děsivý výraz v jeho tváři. Proto není divu, že je pro lidi fascinující a když se jeho fotografie objeví se sociálních sítích, dokáží rozpoutat bouřlivé debaty.

Unikátnost zvířecí říše

Harpyje pralesní patří mezi největší druhy orlů na naší planetě. Jejich rozpětí křídel může dosahovat i neuvěřitelných 224 centimetrů, což se však týká váhy, ta není tak velká jako byste možná čekali. Pohybuje se totiž „pouze“ od 3,8 po 9 kilogramů a jejich populace je celosvětově opravdu nízká. Podle údajů portálu Bored Banda jejich momentálně žije okolo 50 tisíc.

Jak však potvrzují i tyto fotografie, jde o skutečně zajímavého živočicha, který se svou majestátností může opravdu pyšnit.

Harpy Eagle

foto: commons.wikimedia.org (Jonathan Wilkins)
foto: commons.wikimedia.org (Bjørn Christian Tørrissen)

Harpy Eagle

Bored Panda
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )