Microsoft

Microsoft si je vědom, že Windows 10 má obrovské nedostatky.

Nedávno vydal aktualizaci, která pomohla zlepšit výdrž baterie a přinesla i vizuální změnu aplikace Kalendář. Po novém si společnost přiznala problém, který uživatelům mazal soubory a přináší i řešení, informuje TechRadar.

Microsoft uznal, že jde o velký problém a zavázal se, že ho bude postupnými aktualizacemi řešit. Dokud se tak stane, vypustil alespoň návod, podle kterého by měl problém zmizet. Systém Windows 10 KB4532693 byl vydán 11. února a přestože měl vyřešit několik bezpečnostních problémů, přinesl nové nedostatky.

Windows Love/YouTube

Začaly se objevovat problémy, kdy z pracovní plochy mizely soubory. Mnoho lidí dávalo na internet stížnost, že od instalace aktualizace všechny tapety, ikony a odkazy, které nastavili nebo vytvořili, zmizely.

Podle posledních informací se podařilo pracovníkům systémové podpory zreplikovat tento problém a opravit ho. Windows 10 z nějakého důvodu vytváří dočasné uživatelský účet, kde tyto zmizelé soubory uchovávají. Vytvořením nového místního účtu a následným přenosem dat z dočasného účtu do nového by však měly být údaje obnovitelné zpět.

Je to zdlouhavá metoda a i tak není nikde potvrzeno, že to daný problém vyřeší. Objevují se komentáře, kde lidé zjišťují, že jejich soubory zcela chybí a nemohou je nalézt ani v dočasném uživatelském účtu.

Microsoft

I tyto informace potvrzují, že Microsoft není spokojen s aktuální verzí svého systému a usilovně pracuje na jeho opravách. Není se čemu divit, protože z každé strany hrnou informace o jeho nedokonalostech a i to dává důvod „windowsákům“ migrovat na operační systém MacOS.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )