Messenger

Minimalismus se dostává i do jedné z nejrozšířenějších četovacích aplikací. Facebook přináší novou aktualizaci pro Messenger.

Několik úprav ještě více zjednoduší design a vývojáři budou doufat, že na uživatele udělají dojem. Zaměřili se jen na to podstatné – zprávy a příběhy, píše portál Gizmochina.

Zdá se, že vývojáři konečně pochopili, co lidé od četovací aplikace vlastně očekávají. V minulosti byly do Messengeru přidávány stále nové a nové funkce, různé widgety či hry a mnoho dalších věcí, které z něj dělaly sice stále oblíbenou, ale často nepřehlednou a pomalou aplikaci.

Právě pomalý Messenger vedl k představení odlehčené Lite verze. Několik aktualizací se v původním Messengeru tento stav pokoušelo zvrátit. Dobrým příkladem toho je i aktualizace z listopadu roku 2018, o které jsme psali v tomto článku.

Karta Prozkoumat mezi uživateli Messengeru nezažila velký úspěch, aplikaci často jen zbytečně zpomalovala.
Zdroj: Facebook

Facebook přehodnotil své priority, porovnal Messenger s WhatsAppem a Instagramem a dal se do práce. K novému designu Messengeru, který brzy poznáš na vlastní kůži, určitě přispěl i koncept dvou zmíněných aplikací, které také patří Facebooku. Messenger se zbaví několika funkcí a od nynějška bude nepochybně mnohem praktičtější a přehlednější.

V nové verzi neuvidíme například kartu Prozkoumat. Ta nabízela množství různých nabídek, které často jen zbytečně zaplňovaly prostor a zpomalovaly aplikaci. Na této kartě byly i nechvalně známé chatboty používané hlavně firmami, které si takto, buď dělali reklamu, nebo se snažili efektivněji komunikovat s potenciálními zákazníky. Většinou nabízeli nějaké služby nebo produkty na prodej. Zatímco tlačítko „Prozkoumat“ v aplikaci hodně lidem jen překáželo, příběhy přátel byly odsouvány na druhou kolej.

Facebook konečně pochopil, co lidé od četovací aplikace očekávají. Takto vypadá nový design.
Zdroj: Facebook

Messenger má nyní jen dvě hlavní sekce – Zprávy a Lidé. V sekci Zprávy toho mnoho nového nenajdeme, zajímavější je to v druhé sekci. V té se nám nabízí seznam přátel, kteří jsou aktuálně online a nejnovější příběhy přátel, které jsou ve velkých čtvercích. Funkce Kontakty a přidávání kontaktů se nacházejí v horní části. Celý Messenger je díky tomu nyní mnohem přehlednější.

Portál The Verge připomíná, že chatboti se stále dají použít v případě, že chcete s nějakou společností udržovat kontakt. Kromě tlačítka Prozkoumat byly v nové aktualizaci odstraněny i Hry. Ty však stále najdeš na Facebooku. Nejnovější aktualizaci někteří uživatelé už dostali. Pokud mezi ně zatím nepatříš, nezoufej, v průběhu příštího týdne by měla dorazit ke každému, kdo má povolené automatické aktualizace.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )