Foto: swytchbike.com

Skvělá vychytávka, která dokáže proměnit každé kolo na elektrické.

Pokud jste se někdy zajímali o to, že byste si pořídili elektrokolo, mohla vás například zarazit cena. Ta se obvykle při lepších modelech pohybuje v částce přes 25 000 korun. Britský startup Swytch sídlící v Londýně vytvořil ale zařízení, které dokáže z každého kola udělat plnohodnotný elektrokolo, přičemž cena za takové zařízení je méně než zmíněných 25 000 korun. Informuje o tom portál designboom.

Velkou výhodou je také to, že stačí zařízení z vašeho kola odpojit a máte opět k dispozici vaši starou dobrou klasiku. Zařízení obsahuje hlavní jednotku s baterií a přední kolo, které si na vaše kolo namontujete a můžete vyrazit pohodlně do ulic.

Foto: swytchbike.com

250 wattů výkonu zabezpečeného pomocí lithiové baterie poskytuje dojezd až 80 kilometrů a maximální rychlost na úrovni 30 kilometrů za hodinu.

Foto: swytchbike.com

„Naším posláním je zajistit, aby technologie elektrických kol nejvyšší kvality byla dostupná pro všechny. Vyvinuli jsme produkt, který je cenově dostupný, snadno použitelný a univerzální“, vysvětluje společnost Swytch na své stránce.

Foto: swytchbike.com

Výrobce odhaduje, že až 99% ze všech používaných kol na celém světě je kompatibilních s jejich zařízením. Vyzdvihují i ekologickou stránku.

„Pokud si namísto koupí nového elektrokola zabezpečíte Swytch, ušetříte tisíce tun emisí uhlíku a své peníze“. Podle stránky výrobou obyčejného kola se vytvoří 200 kg CO2, výrobou elektrokola až 400 kg CO2. No výroba Swytch vyžaduje méně než 40 kg CO2 což je 10krát méně oproti elektrokolu.

 

Společnost začala s výrobou již v roce 2017, ale nyní představila nové vylepšené modely. Zařízení váží pouze 1,5 kg a a napájecí zdroj je ve velikosti dlaně.

Už zmiňovanou výhodou je to, že nepotřebujete měnit své stávající kolo, stačí si zajistit zařízení. K němu si objednáte rozměr předního kola, jaký potřebujete a požadovanou baterii. Nový model bude představen koncem září prostřednictvím indiegogo určené na financování produktů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )