WhatCulture Gaming/YouTube

Informace o připravované Mafii IV vyplavaly na povrchu již minulý týden a vypadá to tak, že studio Hangar 13, které pracovalo i na její předchůdci se snaží ze svých chyb poučit.

Živé vlákno na Redditu odhaluje několik prvků hratelnosti, směřující čtyřku více k realitě.

Relevantní zdroj, který před několika dny odhalil informace o pracích na Mafii IV a zároveň i o remasteru legendární dvojky odhalil několik detailů o nejnovějším pokračování, jehož bychom se s největší pravděpodobností měli dočkat v roce 2021.

Ve srovnání s nepovedenou trojkou se Mafia IV bude ubírat směrem k realitě, ať už v chování nehratelných charakterů, řízení vozidel nebo v komplexním fungování ekonomiky gangsterského podsvětí. Jak se předpokládá, tak hra by měla být zasazena do Las Vegas, kde by sis ty jako hráč měl užívat různé radovánky spojené s tímto městem hříchu. Mimo obíhání sociálních pracovnic budeš muset dbát na svůj respekt, a to například vypalováním kasin tvých nepřejících.

Z volnočasových aktivit tak budeš moci promrhat své těžce vydělané peníze v kasinu nebo ještě lépe, můžeš je investovat do svých lidí, čímž se ti tvé impérium rozrůstá. S tím je spojen i výše zmiňovaný respekt, což se promítne i do reálné hratelnosti – policisté tě za překročení rychlosti nebudou následovat, budeš mít větší šanci na výběr výpalného nebo tě bude mít každý na háku a budeš jim jen na posměch. Alespoň se poprvé v sérii budeš moci svést na motocyklu.

Tyto informace vypadají v našem pojetí jako skvělé oživení hratelnosti, ale bojíme se, že na konec to dopadne jen jako simulátor kasina, respektive akční hra v otevřeném světě s RPG prvky. Vypadá to lákavě, ale pokud půjde jen o statistické vyhýbání se zákonu nebo dosahování pomyslných úrovní respektu, budeme řádně zklamáni. Každopádně, všechny úniky týkající se Mafie IV naznačují, že pokud Hangar 13 dodrží slovo, můžeme se dočkat zajímavé hry.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )