Reprofoto: Foto: Youtube (Koalafication)/Tik Tok(@stephunnyjane)

Jaksi se domníváme, že to, co zvíře, které vypadá rozkošně na fotografii, bude vydávat i příjemné zvuky.

Koala je jedním ze symbolů Austrálie. Tento rozkošný medvídek, který je ve skutečnosti vačnatec, si svým milým vzezřením získal srdce milionů lidí po celém světě. I proto mnohé ještě více zasáhly nedávné záběry z Austrálie, když při požáru umíralo miliony zvířat, mezi nimi i koaly.

Mnozí jste se pravděpodobně nad tím ani nezamýšleli, ale více uživatelů sociálních sítí momentálně šokují zvuky, které koaly vydají. Z nějakého důvodu totiž, jak píše IFL Science, předpokládali, že koala bude vydávat milé tiché či slabé zvuky. To si myslel i uživatel Twitteru, který sdílel video koaly, původně zveřejněné na sociální síti Tik Tok.

Tento zvuk vydávají samci koaly, když lákají samičku. Podobný zvuk je zaznamenán i na tomto videu a opět jde o lákání partnerky.

 

Koaly ale ve skutečnosti vydávají celou řadu pro nás zvláštních zvuků. Není to jen „chrochtání“, které jste mohli slyšet ve videu výše. Dokáží také vydávat vysoký pískavý skřekot, jak ukazuje video koaly, kterou jiná vyhodila ze stromu.

 

I tyto videa dokazují, že naše představa o zvířatech a zvucích, které vydávají, může být zásadně zkreslená. Při lepším zamyšlení by nás však tyto zvuky vůbec neměly udivovat, právě naopak. Představa o tom, že by koaly vydávaly pouze tiché a milé zvuky je sice příjemná, ale v přírodě neužitečná.

Pro koaly je životně důležité najít a přilákat samičku k páření, zda to, aby dokázaly vydávat hlasité varování v případě nebezpečí.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )