Hummer GMC/YouTube

Hummer je značka terénních automobilů, kterou vlastní největší automobilová společnost General Motors Company.

Společnost GMC oznámila, že chce značku Hummer oživit jako nový plně elektrický model. GMC totiž tato auta v roce 2010 přestala vyrábět. Nový elektrický Hummer má přinést neskutečných 1 000 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3 sekundy, informuje portál The Verge.

Hummer se bude vyrábět v Detroitu v tamní továrně Hamtramck, do které investovala 2,2 miliardy dolarů s cílem rapidně zvýšit masovou produkci elektrických vozidel. Něco o tomto připravovaném kousku společnost dnes zveřejnila ve videu, které se nachází níže.

1 000 koňských sil a zrychlení z 0 na 100 km/h za něco přes tři sekundy – to vše uvidíme v třicetisekundové reklamním spotu už za tři dny během přestávky mezi poločasy národního finále v americkém fotbalu Super Bowl 2020.

Názory na Hummer H2 byly různé – podle některých kritiků by si zasloužil větší respekt, jiným se příliš vojenský design auta vůbec nelíbil.
Screenshot/YouTube

Originální design Hummeru pocházel od populárního vojenského vozidla, které bylo později předělané na lidovější a velmi oblíbené varianty. Hlavně v důsledku svých vysokých emisí a ekonomické krize v roce 2008 byla navzdory své popularitě jeho výroba zcela zrušena. Tu však automobilka nechce obnovit – Phil Brook totiž odmítl, že by GMC plánovalo výrobu Hummeru se spalovacím motorem.

 

Přestože je v současnosti na cestách několik elektrických SUV, tato oblast na trhu stále nabízí nějaké možnosti. To však nemá trvat dlouho. Ford slibuje elektrickou verzi svého nejprodávanějšího pick-upu F-150 – má přijít v roce 2022. Ford je mimo jiné také velkým akcionářem michiganské automobilky Rivian, která se chystá představit svůj elektrický pick-up R1T již během tohoto roku.

Nejznámějším elektromobilem v této kategorii je však nepochybně Tesla Cybertruck. Pro legendární a dokonce elektrický Hummer by však neměl být problém prosadit se proti těmto konkurentům. Zatím není známa ani cena této novinky. Pro srovnání, Rivian R1T by měl stát kolem 70 000 dolarů, přičemž podobné hodnoty atakuje i Cybertruck Elona Muska. V pondělí se však pravděpodobně dozvíme více informací.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )