YouTube

Illusion Softworks na čele s Danem Vávrem se před 17 lety podařilo vypustit do světa titul, který se nejen skvěle prodával, ale dodnes se o něm hovoří jako jednom z nejlepších mafiánských kousků všech dob

Masivní úspěch by nyní podle Eurogamer rádo napodobilo další české studio.

České vývojářské studio SiCzech Arts má totiž vyvíjet akční hru v otevřeném světě, která bude oblíbené mechaniky z Mafie kopírovat a postavená na nich má být prakticky celá hratelnost. Projekt zatím nese název Velvetist: The City of Machine Guns a tvůrci už před konferencí GDS 2019 stihli připravit hratelný prototyp, který si můžeš prohlédnout níže.

Hra se bude podle vývojářů odehrávat za železnou oponou během totalitního režimu, očekávej proto kopec old-schoolových zbraní a automobilů, včetně trabantů. Zde je krátký popis Toma Barseweika, jednoho z vývojářů SiCzech Arts.

Od začátku má náš projekt vlastní plán: vzít staré dobré mechaniky z Mafie, vytvořit krásné prostředí, přidat nové prvky a napsat k tomu filmově stříhaný příběh. Vše se nám zatím daří a proto jsme připravili hratelný prototyp.

Autoři se zatím nevyjádřily k možnému datu vydání, největší pozornost však ambiciózní vývojářský tým vzbuzuje tím, že bude ve velkém čerpat z mimořádně populární Mafie. Ta podle Take Two stihla do roku prodat více než 2 miliony kopií a bezpochyby patří na čelo nejlepších her, které v České republice vznikly.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )