Ilustračná foto: Ken Piorkowski [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Byl odsouzen za vraždu a také únos a znásilnění.

V americkém státě Missouri popravili ve středu muže, který v roce 1996 spáchal ohavný čin. Zabil přítele své ex-partnerky, tu následně unesl a znásilnil. Russell Bucklew byl za to odsouzen k trestu smrti. Úřady k výkonu trestu přistoupili i přesto, že muž tvrdil, že kvůli vzácné nemoci kterou trpí, bude pro něj poprava nesmírně bolestivá.

51-letého Russella „Rustyho“ Bucklewa popravili ve věznici v Bonne Terre nacházející se u St. Louis. Jak uvádí portál Independent, podle American Civil Liberties Union ale Russel trpěl vzácným onemocněním tzv. kavernózní hemangiomy a po podání smrtelné injekce by mu mohly prasknout nádory. Následně by mohl podle CNN začít krvácet z úst, nosu a uší. Podle advokátů odsouzeného by to mohla být jedna z nejhorších poprav v historii USA.

Soudce ale uvedl, že ústava USA nezaručuje bezbolestnou smrt a i proto guvernér Missouri, Mike Parson, muži milost neudělil.

K popravě se nakonec přistoupilo. Jak informoval portál britského deníku Mirror, Russell si jako poslední jídlo zvolil gyros, burger s uzeným hovězím, dvě porce hranolků, kolu a banánový split.

Na popravě byla přítomna i redaktorka místní stanice KFVS, která uvedla, že poprava proběhla bez jakýchkoliv komplikací. „Jeho nohy sebou trhaly pod plachtou, bylo slyšet vzdychání a potom pohyb ustal.“

Bucklew byl prvním vězněm, který byl v Missouri popraven od ledna 2017 a už sedmnáctým, který byl popraven v USA tento rok.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )