CHIP/YouTube

Uživatelé iPhonů, které běží na verzi iOS 13 a novější si stěžují na příliš agresivní zastavování aplikací během provádění i některých jednoduchých úkolů.

Zdá se, že nejnovější operační systém nesprávně pracuje s pamětí zařízení, informuje portál MacRumors.

Uživatelé iPhonů si začali ve velkém stěžovat na zastavování aplikací, které běží na pozadí. Aplikace se převážně zastavují při provádění náročnějších úkolů, ale někteří uživatelé tvrdí, že jejich telefon nezvládá ani základní multitasking byť jen se dvěma spuštěnými aplikacemi.

Zřejmě tak půjde o špatnou softwarovou optimalizaci, díky čemuž smartphony Apple nedokáží správně zacházet s operační pamětí. Jak však podotkl portál TheVerge, novějšími verzemi iOS by měl multitasking zlepšovat a ne zhoršovat.

Zatím však není jasné, zda je tento problém součástí všech verzí iOS 13, nebo pouze nejnovějšího iOS 13.2. Stejně se s tímto problémem setkávají převážně uživatelé starších modelů, ale na internetu se nachází pár stížností i od majitelů iPhonů 11. Při Pro verzích poslední generace by se však toto agresivní zavírání aplikací na pozadí dalo pochopit, avšak pouze při využívání fotoaparátu, který skutečně spotřebuje velké množství RAM paměti.

Aplikace se však zavírají i v případě, kdy uživatelé například píší mail, během toho přepnou na Spotify a mailová aplikace se zastaví, tím pádem se ztratí veškerý rozepsaný text. Jeden z uživatelů dokonce napsal, že na svém iPhone X přepínal mezi prohlížečem Safari a zprávami a aplikace běžící na pozadí byla vždy zastavena, takže se ztratil veškerý otevřený obsah.

Podotkl také, že na prohlížeči Safari měl dokonce otevřené pouze jedno okno s recepty. Doufejme, že Apple na tento problém čím dříve zareaguje a přinese urychleně nějaké řešení.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )