Ndemic Creations

Koronavirus 2019-nCoV, který se od prosince 2019 šíří ze středočínského města Wu-Chan nejen do jiných čínských provincií, ale i do jiných zemí, nejnovější jeho výskyt se potvrdili i v Evropě, konkrétně ve Francii.

Vývojáři hry strategické hry Plague Inc. v souvislosti se šířením smrtícího viru však zaznamenali dramatický nárůst prodejů, informuje portál Cnet.

Plague Inc. je strategická hra, která hráčům dává za úkol vybrat si smrtící patogen – virus, bakterii či parazit a strategii, jak ho pomalu rozšíří po světě. Později musí čelit snahám vlád a vědců, kteří se samozřejmě pokoušejí šíření choroby zastavit.

Cílem hry je vyhubit celé lidstvo a když se ti to podaří, vyhrál si. Zajímavostí hry je, že jedním z jejích vývojářů je i český programátor Mario Hros, píše se na portálu Fandom.

Populární hra ukazuje šíření smrtelné nemoci v reálném čase.
Ndemic Creations

„Tvůj patogen právě nakazil prvního pacienta,“ píše se hned v úvodním okně po startu hry. „Teď musíš ukončit lidskou historii tím, že vyvinul smrtelnou celosvětovou epidemii a zároveň ji ochránit před vším, co lidstvo učiní na svou záchranu.“

BBC přineslo informaci, že Plague Inc. se ve středu stala nejprodávanější hrou v Číně. Hra prý pomáhá lidem vypořádat se se strachem z zrychlujícího šíření smrtelného koronavirusu. I v našem Obchodě Play je umístěna na devátém místě nejstahovanějšími aplikacemi, což je pro hru před osmi let opravdu skvělý výkon. Poslední aktualizace byla vydána téměř před rokem, takže vývojáři z tohoto populárního konceptu stále získávají.

V pátek vývojáři na svém Twitteru uvedli, že jejich servery se snaží držet krok s extrémním nárůstem popularity mezi hráči. Omluvili se, že některé funkce, jako multiplayer mód a vlastní scénáře (za které si ve hře třeba připlatit), na jistý čas nefungovaly.

„Vždy, když se ve světě začne šířit nějaká vážnější nová nemoc, zaznamenáme nárůst počtu hráčů. Lidé se chtějí dozvědět více o tom, jak se tyto nemoci šíří,“ uvedli ve čtvrtek vývojáři z Ndemic Creations ve stanovisku na své stránce.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )