Foto: Flickr/BagoGames

Hra Plague Inc. zaznamenala velký nárůst prodeje.

Celosvětovým tématem číslo jedna je v posledních dnech koronavirus 2019-nCoV a jeho šíření se po světě. Z Číny se rozšířil jak do Ameriky, tak i do Evropy. Strach nebo i zájem o virus ale také způsobilo výrazné změny v prodeji jedné počítačové hry.

Možná i vy jste hráli hru s názvem Plague Inc. Jde o strategii, kde je vaším úkolem pomocí neznámého patogenu, viru, bakterie, spór, prionů, parazitů a podobně, vyhubit lidstvo. Začínáte samozřejmě s nakažením prvního pacienta a postupně se staráte o to, aby se patogen šířil stále více a infikoval celý svět. Lidstvo se snaží proti nemoci bránit a vy tak musíte volit správnou strategii, abyste vyhráli.

 

Podle BBC se Plague Inc. stala minulou středu nejprodávanější hrou v Číně. Lidé se chtějí prý vyrovnat se strachem i takovým způsobem.

Hra je k dispozici jak na Androidu zdarma (s nákupy ve hře) a na iOS za 99 centů. Je možné si ji zakoupit i přes Steam, kde je momentálně ve slevě za 5,99 eur.

V pátek společnost Ndemic Creations, která hru vyvíjí, uvedla, že její servery se snaží vyrovnat s velkým zájmem a že některé funkce byly na nějaký čas nedostupné.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )