Škoda

Portál Caradvice přišel se zajímavou zprávou o tom, že skupina VW Group přesune výrobu nové generace Škody Superb a VW Passat na Blízký Východ.

Po novém se tyto dva modely budou vyrábět v Tureckem městě Manisa, a to již od roku 2022.

Automobilka Škoda je obecně považovanou za domovskou značku a více majitelů vozidel na ni nedají dopustit. Do karet jí nehraje i fakt, že všechny dostupné modely se vyrábějí v České republice (Mladá Boleslav a Kvasiny) a jeden i v Bratislavě (Citigo). Kromě toho má až 13 dalších továren, které jsou rozmístěny po celém kontinentu. Množství závodů se nachází v Číně, Rusku či v Indii. Rekordmanem je závod Solomonovo na Ukrajině, kde se vyrobí až 6 z 8 aktuálně dostupných modelů značky.

Investice více než miliarda eur

Podle stránky motor1, česká Škoda v Turecku investuje až 1,09 miliardy eur, aby tím pokryla náklady na výstavbu nové výrobní linky. VW Group se pro Turecko rozhodlo hlavně z důvodu pozitivních makroekonomických ukazatelů a velkému potenciálu tamního trhu. Navíc jeho poloha umožní lepší export vozidel do Ruska a na Blízký Východ. Oficiální zatím nebylo nic potvrzeno a podle mluvčího jsou jednání ve své závěrečné fázi.

Výroba nové generace Škody Superb a VW Passat má začít již v roce 2022, přičemž celkový objem výroby má být až 300 000 kusů vozů ročně. Rovněž to přispěje k vytvoření přibližně 4000 pracovních míst. Kromě samotné montáže budou v Turecku vozidla i navrhovat a vyrábět některé díly. Zda se bude Superb i nadále vyrábět v českých Kvasinách je zatím nejasné.

Také si můžete přečíst:

Škoda ukázala svou budoucnost na elektrizující stěně plné dopravních prostředků

Vozidla na našem území to však s velkou pravděpodobností neovlivní a v prodejnách se budou nadále nacházet vozidla, které jsou vyrobeny na Slovensku nebo v Česku.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )