Zápas století sledovali tisíce diváků a překonal všechna očekávání. Zápas v Praze předběhla v návštěvnosti pražské O2 arény jen Metallica.

Zápas století Oktagon mezi Slovákem Attily Vegh a Karlem Vémolem, který vysílala Joj Plus, si během sobotního večera podívali tisíce diváků.

Zápas byl druhou největší akcí v pražské O2 aréně a překonal ho jen koncert skupiny Metallica.

„Na vyprodanou akci přišlo něco pod 20 tisíc diváků, což je druhá historicky nejvyšší návštěvnost v historii O2 Arény. Zároveň to z Oktagonu dělá nejnavštěvovanější sportovní event v historii haly,“ říká pro Startitup zakladatel Oktagonu Pavel Neruda.

Kolik vydělali zápasníci?

Odměna pro oba zápasníky je stále nejasná a samotný zástupci Oktagonu nechtějí o odměně mluvit. Odvolávají se na smlouvu mezi zápasníky, která je k tomu zavazuje.

„Odměny za zápasy bohužel nezveřejňujeme. Zavazuje nás k tomu smlouva,“ dodává Neruda. Podle jeho slov neměl Végh a ani Vémola na zápas žádné speciální požadavky. Jedinou byly rozdílné šatnách.

„Spolupracujeme s oběma již dlouhá léta, jsou sice nároční, ale nemůžeme říci, že by měli nějaké hvězdné manýry. Jediný extra požadavek byl asi jen to, že chtěli mít samostatné šatny. Tedy, aniž by byl v šatně před zápasem spolu s jinými válečníky. Tento požadavek jsme jim samozřejmě splnili,“ vysvětluje Neruda.

Neruda říká, že do Oktagonu by v Praze mohly přijít i světové zápasnické špičky. Jejich „Zápas století“ byl jen prvním krokem k vrcholu na domácí scéně.

„Je velká šance, že náš turnaj ještě navštíví velké hvězdy ze světových organizací. Čeká nás nová sezóna 2020, na kterou máme již nyní velké plány. Postupně se jejich diváci dozvědí. V každém případě se budeme snažit lidem ukázat, že stále se je kam posouvat a že tato naše ,maturita‘ se Zápasem století byla skutečně jen jedna velká zkouška. Ale ani zdaleka ne vrchol toho, co se dá na domácí scéně dosáhnout. Vrchol je ještě daleko před námi,“ uzavírá Neruda.

Cena za vstupenku byla různá a závisela od daného místa diváka. Za pár minutový zápas si mohl zaplatit od 700 do 35 000 korun za lístek.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )