Foto: MovieStillsDB

Matrix s pořadovým číslem 4 změní hlavního hrdinu!

Herec Keanu Reeves nebude tím vyvoleným hrdinou, který bude hlavní postavou chystaného čtvrtého Matrixu. Samozřejmě, v připravovaném filmu zazářil i se svou hereckou kolegyní, ale tvůrci mají tak trošku jiné plány.

Podle nejnovějších zpráv, o kterých na svém webu informoval magazín Variety, budou legendární postavy Nea (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Anne Moss) vedlejšími hrdiny chystaného filmu režisérky Lany Wachowski Matrix 4.

Hlavní postavou čtvrtého filmu bude podle všeho hvězda z komiksovky Aquaman – Yahya Abdul-Mateen II. Tomu bude známá dvojice z původní trilogie sekundovat.

Yahya Abdul-Mateen II bude jednou z nových hlavních postav čtvrtého pokračovaní filmu Matrix. (Foto: MovieStillsDB)

Samozřejmě, netřeba se bát, že bychom si Nea a Trinity na plátně neužili dostatek. Akorát za ten čas se toho i ve světě Matrixu událo hodně a tak je jasné, že celý příběh nemůže točit jen kolem už známých postav. Nakonec i samotné studio už dříve plánovalo kultovní sci-fi příběh posunout do jiné roviny a i proto se nejprve mluvilo o úplném restartu série s novými hlavními hrdiny, či původ příběhu, v němž měl hlavní roli sehrát Morpheus.

V srpnu tohoto roku ale samotné studio Warner Bros. potvrdilo, že Matrix bude pokračovat s původním obsazením a na režisérskou židli opět usedne Lana Wachowski, i když bez své sestry.

Scénář k čtvrtému filmu napsala zejména dvojice autorů Aleksandar Hemon (seriál Sense8) a David Mitchell (snímek Atlas mraků), přičemž pomocnou ruku jim dala i Lana Wachowski. Ta kromě režie bude stát i za produkcí filmu spolu s Grantem Hillem. Filmování startuje v roce 2020, premiéra je naplánována na rok 2022. O čem Matrix 4 bude zatím známo není, fanoušci však svou radost z chystaného filmu neskrývají.

Variety
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )