Screenshot/Windows/FonTech

Zdá se, že Microsoft se neví zbavit své noční můry v podobě aktualizací. Množství uživatelů od květnové aktualizace 2019 zažívá problém s vyhledávacím panelem.

Microsoft se poslední měsíce točí v jednom velkém začarovaném kruhu, který neustále roztáčejí chybné aktualizace operačního systému Windows 10. Jakmile je nějaká z chyb opravena, začne se objevovat jiná. Jak informuje portál Windows Central, nejnovější uživatelé trápí problém z vyhledávacím panelem při nabídce Start.

Screenshot/Windows/FonTech

Problém se vyznačuje tím, že po kliknutí na panel vyhledávání se objeví prázdné okno, které nereaguje ani na zadaný vstup.

Podle nejnovějších zjištění tento problém způsobuje integrace vyhledávače Bing do vyhledávacího panelu a přestože by měl fungovat pouze v případě angličtiny, problém se projevuje i na některých systémech v našem regionu.

Jednoduché řešení, které odstraní problém s vyhledávacím panelem

Naštěstí však existuje jednoduché řešení, které tě problému s vyhledávacím panelem zbaví, dokud Microsoft nevydá opravnou záplatu. Řešením je v vypnutí integrace vyhledávacího panelu se zmíněným vyhledávačem Bing. Potřebná bude úprava registrů systému, ale nemusíš se bát. Nejde o velký zásah do systému, kterým by si ho poškodil. Stačí se řídit následujícími kroky:

 1. Stiskni zkratku Win+R a do okna, které se zobrazilo vepiš regedit.exe. Pokračuj kliknutím na tlačítko OK nebo stisknutím klávesy ENTER

  Screenshot/Windows/FonTech
 2. Přejdi jednotlivými registry na adresu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search
 3. Následně kliknutím pravým tlačítkem myši na položku Search přejdi na Nový a zvol Hodnota DWORD (32 bitová). Nové položce dej název BingSearchEnabled

  Screenshot/Windows/FonTech
 4. Dvojklikem na nově vytvořenou položku BingSearchEnabled se ujisti, že její hodnota je nastavena na 0

  Screenshot/Windows/FonTech
 5. Také se ujisti, že hodnota položky CortanaConsent je nastavena stejně na 0

  Screenshot/Windows/FonTech
 6. Po těchto úkonech stačí registry zavřít a systém restartovat

Po správném zvládnutí výše uvedených kroků a restartování systému by měl být problém odstraněn.

Po těchto úkonech je však funkce propojení vyhledávacího panelu s vyhledávačem Bing vypnutá. Pro zvrácení těchto změn stačí nově vytvořenou položku BingSearchEnabled vymazat nebo její nastavit hodnotu 1.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )