Warner Bros. Pictures/YouTube

Ještě nedávno jsme vás informovali o tom, jaký neuvěřitelný zisk filmu Joker zaznamenají studia Warner Bros. a DC.

Nyní, jak informuje magazín Forbes, Arthur Fleck překonává již tak vysoká očekávání a jistým způsobem se stává nejlépe vydělávajícím komiksovým filmem v historii.

Na začátek chci podotknout, že dnes se nebudeme mluvit o zisku jako takovém, ale o poměru produkčního rozpočtu a tržeb v kinech. Skutečný čistý zisk, který si studio či studia připisují na účet, se počítá mnohem komplikovaněji. Dodatečné tržby činí prodeje licencí televizím či streamovacím službám, prodeje pevných a digitálních kopií atd. Dodatečné výdaje zase tvoří náklady na marketing a distribuci či fakt, že část z tržeb si nechávají samotné kina.

Masivní zisk filmu Joker

Pokud se však podíváme čistě na poměr produkční rozpočet/tržby, Joker je v rámci komiksovek jednička. Jeho výroba stála relativně konzervativních 62,5 milionu dolarů, přičemž celosvětově si v kinech dosud vydělal 953 milionů dolarů. To znamená, že vložené peníze zhodnotil 15,3-násobně. Pokud použijeme tento 15-násobný poměr jako ukazatel zisku filmu, Joker překonal tituly jako Venom (854 milionů tržby/90 milionů rozpočet), Deadpool (783 milionů tržby/58 milionů rozpočet), Maska (351 milionů tržby/23 milionů rozpočet) a další.

moviestillsdb.com

Joker v tomto ukazateli tržeb překonal všechny komiksovky v historii, a to i marvelovky. Například takový Avengers: Endgame si sice vydělal v kinech 2,797 miliardy dolarů, ale jeho produkční rozpočet činil až 356 milionů dolarů. Z Jokera se také stal 3. nejlevnější film, který si vydělal alespoň 900 milionů dolarů. Překonali ho jen tituly Bohemian Rhapsody (905 milionů tržby/52 milionů rozpočet) a originální Lví král (968 milionů tržby/55 milionů rozpočet).

Pokračování?

Portál We Got This Covered nedávno oznámil, že Warner Bros. a DC Comics už pracují na filmu Joker 2. Očividně i na ně zapůsobil masivní zisk, protože původně nebylo pokračování v plánu. Arthur Fleck však u veřejnosti zabodoval natolik, že ho uvidíme v dalším příběhu, který se tentokrát zaměří na jeho vzestup na kriminální scéně Gotham City. Ukázat by měly i komiksové ikony jako Two-Face a Penguin.

moviestillsdb.com

Projekt je údajně na 100% v časných fázích vývoje. Prý máme jen čekat na jeho oficiální oznámení. Osobně jsem velmi zvědavý, kdy a jak bude film Joker 2 sdělen veřejnosti. Také mě zajímá, jaké stanovisko zachovají režisér Todd Phillips a herec Joaquin Phoenix, kteří již o pokračování diskutovali. Mimochodem, pokud se projekt zrealizuje, půjde o Phoenixové první filmové pokračování.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )