Foto: MovieStillsDB

Dočkáme se pokračování legendární Masky?

Ikonická komiksová komedie Maska (The Mask) se po letech může dočkat přímého pokračování. S účinkováním v ní dokonce souhlasil i herec Jim Carrey, který si za ztvárnění hlavního hrdinu Stanleyho Ipkiss dokonce vysloužil nominaci na Zlatý glóbus. Má to však jeden háček.

Komedii inspirovanou komiksovou předlohou Maska (předpokládáme) netřeba nikomu zvlášť představovat. Do kin se dostala v roce 1994 a stala se velkým hitem – při 23-milionovém rozpočtu se jí podařilo vydělat celosvětově neuvěřitelných 351 milionů dolarů.

Příběh smolaře Stanleyho Ipkisse (Jim Carrey), který náhodou najde tajemnou masku, která ho po nasazení na obličej změní na neobvyklého gangstera se zvláštními schopnostmi, by se klidně mohl porovnávat i se současnými komiksovkami. Adaptace příběhu z dílny Dark Horse Comic byla na tu dobu opravdovým skvostem, proto je překvapením, že po ní od té doby už prakticky nikdo nesáhl. Jak však informuje portál Coming Soon, brzy se to může změnit. O pokračování zda rebootu Masky se totiž mluví stále více a na otázku, zda by se nechal na nový film zlanařit i samotný Carrey, herec odpověděl, že určitě.

Foto: MovieStillsDB

Vrátí se i Carrey?

V rozhovoru pro portál Comicbook u příležitosti propagace jeho nového filmu Sonic the Hedgehog Carrey prozradil, že by se do Masky rád vrátil, ale vše by záleželo na tom, kdo by na tomto projektu spolupracoval.

„Nechci, aby se dělal jen proto, aby něco vzniklo. Ale zapojil bych se do tohoto projektu v případě, že by na něm pracoval nějaký šílený vizionářský tvůrce. Opravdu, „ řekl portálu.

Kolem pokračování kultovní Masky bylo poslední roky poměrně ticho, i když jeden ze spolutvůrců původní komiksové předlohy, Mike Richardson, vícekrát řekl, že by byl rád, kdyby k jeho realizaci došlo. Představit by si přitom věděl buď reboot s hlavní ženskou hrdinkou, případně film, ve kterém by se do hlavní postavy vrátil právě Jim Carrey.

Foto: MovieStillsDB

Originální Maska přišla do kin po celém světě v roce 1994. Její režisérem byl Chuck Russell a kromě Carreyho si v něm svou první velkou roli střihla i dosud neznámá Cameron Diaz. Té se díky účinkování v Maskce otevřely dveře do Hollywoodu.

Na úspěch filmu o rok později navázal i stejnojmenný animovaný seriál, který se dožil tří sérií a 54 epizod. V roce 2005 vznikl filmový prequel Maska Junior (Son of the Mask) s Jamiem Kennedym (horor Vřískot) v hlavní roli. Ten se stal ale hotovým propadákem a svět filmu něj proto velmi rychle (a rád) zapomněl.

Zda se v nejbližším období dočkáme nového přímého pokračování Masky zatím není známo. V současné éře, kdy světu filmů dominují právě pokračování, remaky či rebooty by však nešlo o nelogický krok.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )