Foto: Plex.tv (press)

V nabídce má více než 1000 filmů, dokumenty i seriály.

Poté, co Slovensko-čeští fanoušci zůstali bez bezplatného přístupu k seriálům a filmům kvůli zrušení pirátských streamovacích serverů, jen velmi těžko hledali nějakou adekvátní náhradu. Samozřejmě, v našich končinách fungují za poměrně nízký poplatek služby jako Netflix, HBO GO či Apple TV+. Za tyto však mnoho lidí platit ani tak nechce a mnozí proto stále jen hledají způsob, jak to obejít. Od teď už ale nemusí.

V zahraničí totiž vznikla nová streamovací služba, která nabízí více než tisícovku filmů a seriálů zcela bezplatně, informuje tech portál The Verge. Službu s názvem Plex lze využívat i na Slovensku a bez jakéhokoli poplatku. Má to však několik háčků.

Zdarma, ale s reklamami

Tím prvním, a pro mnohé zřejmě i nej odstrašujícím, je fakt, že filmy a seriály na plexi najdete jen v původním znění bez titulků či lokálního dabingu. Pokud je tedy pro vás angličtina problémem, zřejmě si bezplatnou novinku neužijete tak, jak placené streamovací služby zmíněno výše, které minimálně český dabing nebo titulky v nabídce mají.

Foto: Plex.tv

Druhým negativem pro někoho možná bude i to, že sledování filmu nebo seriálu vám může kdykoliv přerušit blok reklam. Ty však podle webu The Verge nemají být tak časté a dlouhé jako v případě běžného televizního vysílání.

Posledním háčkem pro milovníky streamovacího obsahu může být i samotná multimediální knihovna Plex. Jelikož služba je nabízena bez jakýchkoliv poplatků, nenajdete na ní téměř žádný blockbuster či kinohit, ale spíše nezávislou tvorbu známých i méně známých filmových studií. Šikovní vyhledávači však v knihovně mohou najít i známější filmy, avšak dřívějšího data produkce.

Foto: Plex.tv

Časem přibudou i titulky

Jak dále portál The Verge upozornil, Plex chce postupně knihovnu nabízených titulů rozšiřovat a do obsahu vkládat alespoň lokalizované titulky, aby byla služba lákavější pro uživatele. Bude to však trvat o něco déle, než u placených streamovacích službách. Není dokonce zatím ani známo, zda přibudou titulky slovenské nebo české.

Plex je skvělou alternativou pro všechny, kteří sice nechtějí za streamovaný obsah platit, ale zároveň také nechtějí sejít na chodníčky podporování ilegální šířeného, pirátského obsahu. Registrace na plexi je zdarma, služba dokonce nevyžaduje ani údaje z platební karty.

V případě, že byste chtěli exkluzivnější obsah a další bonusy, můžete si službu zaplatit za poplatek 4.99 dolarů na měsíc. Dostupná je jako verze přes internetový prohlížeč, tak i přes mobilní aplikace pro smartphony s operačním systémem Android či iOS.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )