volkswagen-newsroom.com

Za dlouhá desetiletí se Volkswagen Golf stal ikonickým vozem ve své třídě. Už za pár dní se premiéry ve Wolsfburgu dočká jeho 8. generace. Nabídne rozsáhlou digitalizaci, užší světlomety či dynamičtější vzhled.

Existuje jen velmi málo automobilů, které by si za poslední desetiletí získalo tak obrovskou popularitu, jako Volkswagen Golf. Jedno z nejoblíbenějších vozidel a jednoznačný Evropský bestseller už za pár dní ve Wolfsburgu, přesně 24. října ukáže celému světu podobu své již osmé generace. Aktuálně se před oficiálním debutem přibližuje na prvních oficiálních skicách, kterými nastínil svůj evoluční, ne revoluční vzhled.

Skice odhalují viditelnou podobnost s nedávno odhaleným elektrickým modelem ID.3., Který je pravděpodobně ukázkou směrování exteriérového, jakož i interiérového designu automobilky. Navzdory dynamičtějšímu a sportovnějšímu vnějšímu vzhledu si model zachovává typické prvky modelu Golf a je rozpoznatelný již na první pohled. Pod kapotou nabídne vylepšené motory s benzínovým i dieselovým pohonem a novinkou by měla být vylepšená technologie odpružení, která výrazně přispěje k agilnosti vozidla na vozovce.

volkswagen-newsroom.com

Podle tiskové zprávy by měla být další z mnoha novinek rozsáhlejší digitalizace: „Nový Golf je Trendsetter pokud jde o jeho digitalizaci a interiér orientovaný na konektivitu, o funkce asistované jízdy jakož i online funkce a služby.“

volkswagen-newsroom.com

Viditelné změny se dočkala palubní deska, která bude v osmé generací nahrazena velkými displeji, kde přístrojový panel a centrální obrazovka vytvoří jednolitý a uhlazený celek. Pokročilá digitalizace má za následek rapidní pokles mechanických ovladačů či tlačítek, kterých je v interiéru opravdu minimum.

volkswagen-newsroom.com

Automobilka si u příležitosti představení oficiální skice exteriéru a interiéru připomněla i jejich vývoj, kterým si oblíbený model za osm různých generací prošel.

 

 

zdroje: volkswagen-newsroom.com

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )