Foto: TASR (AP Photo/Chris Carlson)

Miliardář prohlásil, že chce sdílet tuto cestu se "speciální ženou".

Japonský podnikatel Yusaku Maezawa hledá ženu, která s ním poletí na Měsíc. Mise by se měla uskutečnit v roce 2023, přičemž to bude první cesta na Měsíc s lidskou posádkou od roku 1972. Čtyřiačtyřicetiletý miliardář prohlásil, že chce sdílet tuto cestu se „speciální ženou“. Letět by měli v raketě Starship společnosti SpaceX.

Zájemkyně se mohou přihlásit do 17. ledna prostřednictvím webstránky mz.abema.tv. Musí však splnit několik podmínek. Podnikatel hledá svobodnou ženu nad 20 let, která je vždy pozitivně naladěná, je ochotna podstoupit přípravu na let do vesmíru, chce si užívat život naplno a přeje si světový mír. Jeho konečné rozhodnutí by mělo být známo koncem března.

Ilustrační foto: Pixabay

Milovník umění v minulosti hrál na bicí v kapele Switch Style a působí v módním průmyslu. Tento měsíc prohlásil, že rozdělí sto milionů jenů (v přepočtu přibližně 20 000 000 korun) mezi sto náhodně vybraných lidí, kteří budou sdílet jeden z jeho příspěvků na sociální a mikroblogovací síti Twitter.

Zakladatel SpaceX Elon Musk v roce 2018 prohlásil, že Maezawa bude prvním civilistem, který poletí na Měsíc. Kolik za to zaplatil, však neprozradil.

 

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )