FonTech

Poslední iPhony jsou mezi zákazníky již dávno zajeté a s nimi i iOS 13.

I když zprvu šlo o jednu z technicky horší zvládnutých aktualizací, časem ji vývojáři zdokonalil a okamžitě se přesunuli k vývoji nejnovější verze. Na Twitteru se objevily záběry, kde operační systém iOS 14 mění zásadní designovou změnu týkající se multitaskingový panelu.

Operační systémy iPhonů prošly za poslední roky mnoha změnami, no a vypadá to tak, že kalifornský gigant nepoleví ani v nejbližších měsících. Uniklé informace ukazují vývojářskou verzi iOS 14, která nabídne nový stupeň interakce v oblasti multitaskingu. Okno, kde si budeme moci přepínat mezi aktivními aplikacemi, respektive je vypínat podle uniklého videa převezme na sebe podobu známou z iPadů.

Přepínání aplikaci nyní probíhá na vodorovném panelu, kde vidíš obsah zobrazovaný jen na jedné, maximálně dvou aplikacích zároveň. Nový vzhled, připomínající mřížku, kde si budeš moci vybírat až mezi čtyřmi aplikacemi, se pravděpodobně odhalí s příchodem iOS 14. Takového ohlášení se však nedočkáme dříve než v červnu, kdy Apple již tradičně předvádí nové nápady na Worldwide Developers Conference (WWDC).

 

Na novinku ve vývojářské verzi upozornil etablovaný uživatel Ben Geskin, který má za sebou už patřičnou minulost s úniky Applu. Geskin nás ujišťuje, že nejde o žádný podvrh vykonstruovaný jailbreak zařízení, ale o řádnou funkcionalitu vývojářské verze iOS 14. Na záběrech rovněž ukazuje přepínač mezi jednotlivými možnostmi multitaskingového panelu.

Zda si iOS 14 převezme několik funkcionalit z iPadOS, je spíše sporné. Fanoušci Apple produktů by totiž už několik let rádi viděli rozdělení obrazovky, které je na Androidu dostupné dlouhou dobu. Zobrazování více aplikací zároveň dokáže už i iPad, a proto tato designová změna multitaskingu naznačuje možnost implementace několika funkcionalit právě od operačního systému z tabletů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )