Ilustračná foto: Unsplash (Erik Lucatero)

Funkce se postupně objeví na všech trzích.

Nebývá zvykem, že by vám sociální sítě jako jejich uživatelům radili, kterým profilem zda stránkám se máte vyhýbat, právě naopak. Sociální sítě jako Facebook, Twitter či Instagram vznikly za účelem, dávat lidi dohromady a vytvářet tak určité komunity. No Instagram, zdá se, jde tak trochu jinou cestou, než jeho ostatní internetoví rivalové.

Oblíbená sociální síť Instagram na oficiálním twitterovém účtu představila novinku ve své mobilní aplikaci. Tou chce nastolit nový trend, který nebude založen na tom, koho nového byste měli sledovat, ale na tom, koho byste měli přestat sledovat. O novince informoval na svém webu i portál Screen Rant.

Novou funkci ve své aplikaci Instagram odůvodňuje tím, že žádný uživatel nechce mít mezi sledovanými účty někoho, s kým má málo společných zájmů a v podstatě se mu jeho příspěvky ani nezobrazí v hlavním feedu.

Boj proti falešným profilům?

Samozřejmě, Instagram chce i nadále svým uživatelům nabízet na sledování těch, s nimiž mají co nejvíce společného. Méně aktivní účty, případně ty, s nimiž uživatelé nemohou naplno interagovat však nejnovější ukazuje ve speciální sekci. Sociální síť tímto krokem tak umožní lépe odfiltrovat méně zajímavé profily, případně i ty falešné. V kruhu nejbližších a nejzajímavějších tedy zůstanou jen ti, kteří tam zůstat mají.

 

K nové funkci se uživatelé budou dostávat postupně a najdou ji po kliknutí na svůj profil a následně na sekci „Following“ (v české verzi aplikace pod pojmenováním „Sleduje„). Poté se vám zobrazí seznam uživatelů, které na Instagram sledujete a aplikace vám ukáže dvě skupiny – jednu s těmi uživateli, kteří se vám ve feedu (nebo na nástěnce) zobrazují nejčastěji a druhou s těmi, se kterými jste nejvíce interagovali – tedy těmi, jimž jednotlivé příspěvky nejčastěji komentujete nebo se vám líbí. Takto budete mít snazší zjistit, koho byste měli sledovat i nadále, případně jej přestat sledovat.

Neustálé inovace

Není známo, zda slovenské sociální sítě již novou funkci v aplikaci mají. V jedné z posledních aktualizací přibyla možnost filtrovat seznam uživatelů, jejichž sledujete (nebo kteří vás sledují) podle tří preferencí – buď dle data počátku sledování od nejstarších po nejnovější účty, nebo naopak. Případně nabízí ještě i klasickou možnost řazení sledujících a sledovaných, a sice podle toho, jak mezi sebou iteragujete.

Screen Rant
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )