Foto: moviestillsdb

Občas se zdá, jakoby influenceři neznali hranice.

Zaplavují ulice, na kterých stráví fotografováním celé hodiny bez ohledu na to, že tam žijí běžní obyvatelé. Kvůli fotografiím vyvádíte nebezpečné kousky a objeví se všude tam, kde by si mohly získat pár nových odběratelů. Influenceři se „těší“ i místa, na kterých se natáčely filmy. Například schodiště, na kterém si zatancoval Joker.

Schodiště v Bronxu

Články o bezohlednosti influencerů kolují médii stále častěji. Značnou kontroverzi například vyvolalo, když se po odvysílání seriálu Černobyl začaly objevovat na místě exploze a dokonce se fotili polonazí. Značné oblibě se ve světě filmu momentálně těší komiksově laděný snímek Joker, kterého si zahrál Joaquin Phoenix. V jedné ze scén tančil na schodišti a jak uvádí portál Metro, dnes na něm tančí už i desítky influencerů denně.

Zdá se, že pro influencery není podstatné to, jaké bylo pozadí Jokerového tance, na jakou písničku tancoval a co následovalo poté. Důležité je, že se ve filmu objevilo místo, na kterém se dá vyfotit a lidé ho budou znát jako „to místo z filmu“. Schodiště, které se momentálně těší oblibě influencerů se nachází v New Yorku, konkrétně v jižní často Bronxu na 167. ulici.

Film vyvolal schodišťové šílenství

Ve filmu Arthur Fleck Maničky tančí dolů schodištěm v dešti a i když se tak na moment může zdát, určitě není šťastný a tanec není projevem nadšení. Musí to být jasné každému, kdo film viděl. Děj filmu se odehrává v roce 1981 a hlavní postavou je Arthur, zkrachovalý komik. I když si dílo vysloužilo nejednu pochvalu, utržilo i kritiku, a to zejména za množství scén plných temnoty a násilí, na které se těžko pohlíželo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Me Fila’s are no ‘joke’ lads 🤡 Photo credit to the hubby @michaeljdorgan 📸

Príspevok, ktorý zdieľa Laura Dorgan (@laura_dorgan_fitness),

Ani to však influencerům nebrání v tom, aby se za filmovou postavu převlékli, natřeli si obličej make-upem a kvůli pár lajkům na Instagram imitovaly tanec na schodišti v Bronxu. Samozřejmě, obyvatelé Bronxu zřejmě nadšení nejsou, na to však ohled nikdo nebere. Představte si, že jdete z potravin, nesete tašky plné nákupů a kolem vás na schodišti tančí lidé převlečení za jokery. Nebo se na toto musíte dívat celé dny z okna svého bytu.

 

Na influencery se tedy valí další vlna kritiky a lidé je na sociálních sítích skutečně nešetří. Někteří navrhují nainstalovat ke schodišti kameru, která by celý den snímala, jak se lidé předvádějí, fotografují a vyvrtají si při nešťastném tanci kotníky. Další podotkli, že i když se kritici filmu obávali přehnaného násilí, jediné, co film vyvolal, je bizarní schodišťový šílenství.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )