Foto: unsplash/ La So

Najít a zařídit si bydlení v současné době není vůbec jednoduché.

Zejména pro mladé lidi je mnohokrát hledání bydlení přímo sisyfovský úkol, zejména v případě, pokud se člověk nechce zadlužit až po uši. Pokud se však nebojíte života na venkově a ještě k tomu v jiné zemi, tato nabídka je pro vás jako stvořená.

Bisaccia nabízí nový domov jen za jedno euro

Jak uvádí portál CNN, italské městečko Bisaccia nabízí jedinečnou příležitost nechat starý život za sebou a začít něco zcela nového. Můžete si tu totiž koupit dům jen za jedno euro. Bisaccia se nachází v malebném regionu Itálie v Kampánii a ani zdaleka není jediným městem, které se pokouší přilákat nové obyvatele a vrátit tak život do zpustlých ulic.

Samozřejmě, vybudování nového domova bude vyžadovat trochu kreativity a úsilí a kromě toho, mnoho domů je navzájem propojených, některé mají dokonce i společné vchody. Ideální by proto bylo, kdyby budoucí majitelé koupili více domů současně. Do sousedních domů by se tak mohli nastěhovat celé rodiny, případně skupiny přátel, které se navzájem dobře znají. Městečko nabídlo na prodej 90 domů.

Místostarosta, Francesco Tartaglia, se v rozhovoru pro CNN Travel vyjádřil, že nejvíce opuštěna oblast města se táhne jeho nejstarší částí. Domy jsou postaveny blízko u sebe, přičemž některé jsou spojené a to vytváří předpoklad pro lepší způsob života. Samozřejmě, koupě domu v Bisaccia je podmíněna několika podmínkami. Například, musíte koupený dům zrekonstruovat a bydlet v něm, nemít ho jen jako dovolenkové sídlo. Výhodou však je, že město nestanoví množství financí, které musíte do rekonstrukce investovat a ani časový rámec, během kterého to musíte stihnout.

Místní vás přivítají s otevřenou náručí

Velkou výhodu představuje fakt, že majitelé domů jsou místní úřady, v cestě vám tedy nebudou stát původní majitelé nemovitostí. Koupě proběhne rychle a bez problémů. Pokud se ptáte, proč vlastně Bisaccia hledá nové obyvatele, odpovědí je série zemětřesení, které oblast zasáhly ještě kolem roku 1980. Kromě toho, kdysi to bylo řemeslné město známé zejména produkcí bavlny. Ta však postupně upadala a lidé se stěhovali za lepšími možnostmi. V městečku nyní žije přibližně 4 tisíc lidí.

Navzdory obtížemi, kterými obyvatelé museli čelit, jsou však místní i nadále mimořádně pracovití, přívětiví a ochotní v každé situaci podat pomocnou ruku. Můžete si tedy být jisti, že pokud se sem přistěhoval, bude o vás dobře postaráno. I když jde o ospalé městečko, nudit se tu jistě nebudete, zejména pokud jste milovníkem klidnějšího životního stylu. V okolí Bisaccia můžete podnikat množství výletů a kromě toho, poměrně blízko je i větší přístavní město, Neapol. Navíc nespornou výhodu představuje místní kuchyně, která je pro gurmány hotovým nebem na Zemi.

CNN, Travel and Leisure
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )