Weibo

Sankce USA vůči Huawei donutilo čínského giganta spoléhat na jiné výrobce čipů.

Pokud existovala otázka, zda by Huawei dokázal vyrobit smartphone bez amerických součástek, Mate 30 může být jasnou odpovědí.

V květnu Ministerstvo průmyslu a obchodu USA umístilo Huawei na černou listinu, přičemž uvedlo obavy týkající se národní bezpečnosti. Takové zařazení na černou listinu znamenalo, že vláda USA omezila prodej produktů vyrobených v USA čínskému gigantu. Toto omezení také zahrnovalo i některé další zahraniční produkty, které obsahovaly technologii spojených států.

Huawei byl nucen spolehnout se na sebe a nové dodavatele

Huawei i díky pokračujícímu napjatému vztahu mezi USA a Čínou proto potřeboval vsadit na své vlastní síly. Jak informuje portál The Verge s odvoláním na The Wall Street Journal, čínský gigant si dokáže poradit i bez amerických čipů a součástek. Důkazem toho má být Huawei Mate 30, který byl představen ještě v září.

Podle analýzy společností USB a Fomalhaut Techno Solutions smartphone Mate 30, podobně jako další model Y9 Prime 2019, neobsahuje ani jedinou americkou součástku. Gigant tak nahradil součástky od dodavatelů jako je Qorvo INC. zda Skyworks Solutions Inc., kteří vyráběli čipy schopné spojit smartphony s mobilními vysílači. Huawei se také dlouhá léta spoléhal na audio zesilovače společnosti Cirrus Logic, které nahradil holandským dodavatelem NXP.

Huawei Y9 Prime 2019 je kromě Mate 30 dalším smartphonem, který neobsahuje americké čipy a součástky. Tento smartphone nabízí 6,59 „IPS displej, výsuvnou přední kameru či osmijádrový procesor Kirin 710F. Zdroj: Huawei

Stejně už dlouhodobě využívá vlastní procesory Kirin své polovodičové divize HiSilicon. Tato divize pro Huawei také vytváří Bluetooth a Wi-Fi čipy, čímž se gigant vyhnul společnosti Broadcom. V oblasti jiných součástek se také spoléhá na nové dodavatele jako jsou japonská společnost Murata a taiwanský MediaTek.

Huawei na americké dodavatele nezanevřel

Huawei se však nechce vzdát úplně všech amerických součástek. Mluvčí giganta to pro WJS potvrdil slovy: „Huawei má jasnou preferenci pokračovat v integraci a nákupu komponentů od amerických dodavatelů. Pokud se to však ukáže jako nemožné kvůli rozhodnutím vlády USA, nebudeme mít jinou možnost, jak najít alternativní nabídku z jiných zdrojů než USA. „

Ne všechny smartphony od Huawei jsou již bez amerických součástek. Příkladem může být 5G verze Mate 30 Pro. Zdá se, že gigant si zásoby zakoupených součástek před zákazem nechal pro nejvyšší řady smartphonů. Zdroj: Huawei

Přestože je Mate 30 je vyroben kompletně bez amerických součástí, jiné vlajkové lodě jako je Mate 30 Pro 5G stále používají americkou technologii od Qualcommu a Texas Instruments. Huawei se tak ještě neumí 100% obejít bez amerických součástek. Pod tlakem vlády USA ale hledá nové možnosti a dodavatele. Analýzy ukázaly, že Huawei dokáže vyrobit smartphony bez technologie USA, ale otázkou zůstává, zda předsudky dovolí zákazníkům koupit si je i mimo Číny.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )