Henry Cavill ako zaklínač Geralt. Foto: MovieStillsDB

The Witcher se stal jednou z nejžhavějších novinek roku 2019.

Ačkoliv byl seriál poprvé odvysílán pouze v prosinci roku 2019, získal si srdce diváků po celém světě. A zdá se, že si ho neoblíbili jen diváci, ale i herci, kteří si zahráli hlavní postavy.

Cavill je postavou Geralta posedlý

Hlavní postavou seriálu je Geralt z Rivie, jehož ztvárnil Henry Cavill. Jak uvádí portál Unilad, většina z nás je docela ráda, když doma na práci myslet nemusí, to však není případ Hanryho Cavilla. Ten je svou postavou údajně posedlý do takové míry, že filmový kostým s sebou nosí i domů, aby postavu mohl „oživit“ i během svého volného času.

Foto: MovieStillsDB

V seriálu The Witcher, který byl poprvé nedávno odvysílán na Netflixu, si Henry Cavill zahrál zaklínače, lovce příšer, který má díky mutacím zajímavé nadpřirozené schopnosti. Seriál vznikl na základě stejnojmenného díla, novely zpod pera polského autora, Andrzeje Sapkowského. Seriál však není jedinou adaptací, Zaklínač se totiž stal inspirací i pro videohru. The Witcher tedy měl již před odvysíláním seriálu nemalou fanouškovskou základnu a Henry Cavill se rozhodl, že za žádných okolností nemůže fanoušků Zaklínače zklamat.

V brnění a paruce jedl, spal, dýchal

Samozřejmě, před každým natáčením se herci na svou roli pořádně připravují a jinak to nebylo ani v případě Henryho Cavilla. Ten nejen pravidelně cvičil, aby nabral svalovou hmotu, ale podstoupil i drastickou dehydrataci, aby jeho vypracované svaly před kamerou vynikly. Navíc, na roli je třeba naladit nejen fyzicky, ale i mentálně. Herec proto spal, jedl a dýchal jako Geralt z Rivie. V rámci přípravy dokonce přečetl i Szapkowského knihy a hrál Zaklínačem inspirované videohry.

Foto: MovieStillsDB

Pro NME se vyjádřila 36letá televizní producentka, Lauren Schmidt Hissrichová, která říká, že Cavill při přípravě na svou roli opravdu nic nezanedbal a dokonce i ve volném čase nosil své brnění a stříbrnou paruku, aby se s Geraltem z Rivie sžil v maximální možné míře . Lauren dodává, že pro Cavilla to nebyla jen role, ale poslání. Například, trval na tom, že jeho brnění musí vypadat tak, jako by ho hlavní postava skutečně nosila celé roky. Nejednou proto v brnění trávil celý den a dokonce v něm i spal.

I když tvůrci seriálu Cavillovi zdůraznili, že brnění na sobě nemusí mít neustále, herec trval na svém a zdá se, že se mu to vyplatilo. Samozřejmě, nebylo to vůbec tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Cavill se například vyjádřil, že nasazení brnění a úprava vizáže a paruky mu samému doma zabrala dvě hodiny, a to jen proto, aby se co nejlépe sžil s postavou Geralta z Rivie. Pro Polygon se vyjádřil, že i díky přípravě cítí s postavou skutečné propojení, chápe jeho smýšlení a rozumí jeho povaze.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )