Foto: commons.wikimedia.org (Anders Hellberg) / commons.wikimedia.org (Eric A. Hegg)

Staré fotografie nás dokáží nejednou překvapit.

Aktivistka Greta Thunberg se stala už mnohokrát terčem bouřlivých diskusí. Tentokrát se na internetu objevila fotografie, která ukazuje dívka téměř identické s Gretou. Jak informuje portál Anonews, pochází však z roku 1898.

Washingtonská univerzita zveřejnila fotografii, která se na internetu téměř okamžitě stala virálem. Pochází z dolu na těžbu zlata na území Dominion Creek a zhotovena byla v roce 1898.

Foto: commons.wikimedia.org (Eric A. Hegg)

Fotografie je pravá

Fotograf Eric A. Hegg na ní zachytil tři děti, z nichž jedno vypadá identicky s mladou aktivistkou. Po vyhlášení začaly vznikat spory, zda nejde jen o fotomontáž. Univerzita však kromě samotné fotografie poskytla i detailní informace o jejím vzniku, které jí pravost potvrzují.

Více než 120-letá fotografie je tedy autentická a můžeme na ní vidět dvojnici Grety Thunberg. Jak informuje portál Anonews, odborníci tvrdí, že dívky mají pouze podobnou tvář.

Foto: Archív TASR/AP

Nejde o první takový fenomén, který se na internetu objevil. Vhodným příkladem je například i hollywoodský herec Nicolas Cage. Vícekrát se totiž na starých fotografiích objevila tvář, která se na něj podobá.

Greta Thunberg proslula díky svým stávkám za klima a její přímluvu o znepokojivém stavu naší planety obletěl svět a dokonce vyšel i knižně. Získala alternativní Nobelovu cenu a snaží se sama jednat uvědoměle.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )