Foto: Facebook.com (@Zoo Atlanta)

Lidé občas zapomínají, že i člověk je součástí přírody.

Říká se, že to, co odlišuje zvíře od člověka, je kultura. Rádi si však myslíme, že jsme pány tvorstva a zvířata nám mají sloužit. Tato gorila se vzácnou anomálií je ale důkazem toho, že se zvířaty toho máme společného víc, než se mnozí domnívají.

Anaka oslavovala šesté narozeniny

Jak informuje portál BoredPanda, zoologická zahrada v Atlantě před časem uspořádala velkou oslavu. Místní obyvatel, samička gorily jménem Anaka, totiž oslavovala své šesté narozeniny. Neodmyslitelnou součástí oslav jsou v současnosti nejen dárky a dobré jídlo, ale i množství fotografií. I pracovníci atlantské zoologické zahrady udělali několik záběrů a právě ty uchvátily svět.

Zaměstnanci zoologické zahrady uveřejnili několik záběrů i na Facebooku a téměř okamžitě zaplavily oslavenkyni přáními od velkého množství lidí. Dokud se blahopřání sypaly, někteří pozorní gratulanti si všimli zajímavého detailu. Samička gorily má na ruce pigmentovou skvrnu. Na rozdíl od zbytku pokožky je toto místo růžové, ne tmavé. I když by na pigmentové skvrně běžně nebylo nic zvláštního, u malé gorily si skvrna získala množství pozornosti. Pokud se totiž kouknete lépe, ruka s pigmentovou skvrnou připomíná lidskou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa inzbs (@inzbsya),

Gorilí ruka připomíná lidskou

Podobnost je celkem pochopitelná, vzhledem k tomu, že podobně jako člověk, i gorila má palec v opozici, tedy v postavení oproti ostatním prstům ruky. Kromě toho, i gorila má jedinečné otisky prstů, a to na prstech rukou i nohou. Podobně jako u člověka, i u goril je tento jev nejednou využíván k identifikaci jedince. Jedinečné otisky prstů však mají nejen gorily, ale všechny primáty.

Od ostatních zvířat se gorily výrazně liší jednou zajímavostí, a to tím, že nemají drápy, ale na prstech nohou i rukou mají nehty, které výrazně připomínají ty lidské. Díky nim se mohou pohodlně poškrábat, čistit, oškrabávat předměty či je otevírat.

Anaka je jedinečná

Zaměstnanci zoologické zahrady se vyjádřili, že malá gorila Anaka je jedinečná nejen díky své ruce, výjimečná je totiž i její osobnost. Na Facebooku její pečovatelé píší, že se nejednou vyšplhá svým sourozencům na záda a vozí se na nich a pokud jde o jídlo, udělá vše pro to, aby získala nad svojí mámou i sourozenci výhodu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zoo Atlanta (@zooatl),

Lidé, kteří fotografie na Facebooku komentovali, se domnívali, že pigmentová skvrna na ruce gorily je způsobena neinfekčním onemocněním, kterému se říká vitiligo. Může se objevit i u lidí a způsobuje, že se na pokožce objevují místa, kde chybí kožní pigment. Nejčastěji se světlé skvrny objevují na prstech, v okolí očí, úst či kloubů.

Zaměstnanci zoologické zahrady však podezření nepotvrdili. Napsali, že pigmentovou skvrnu má Anaka od narození a žádná jiná jí nepřibyla, myslí si proto, že jde jen o mateřské znaménko.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )