Formula 1

Foto: MaxPixel

Formule 1 si poprvé v historii stanovila strategii udržitelného rozvoje a vyhlásila cíl být nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální.

Společnost Liberty Media vlastnící světový šampionát, který bude mít příští rok 22 zastávek po celém světě, uvedl, že projekt omezení CO2 začíná okamžitě.

„Uvědomujeme si, jakou roli musí hrát všechny organizace v boji s tímto globálním problémem. Doufám, že budeme mít výrazný pozitivní vliv na prostředí a společnost, ve které fungujeme,“ uvedl šéf Liberty Media Chase Carey.

Slíbil, že do roku 2025 budou všechny Velké ceny F1 pořádané podle zásad udržitelnosti. Na závodech budou využívány pouze udržitelné materiály, veškerý odpad bude znovu použit nebo recyklován a budou zakázané plasty na jednorázové využití. Fanouškům navíc budou poskytovat pobídky, aby se na závody dopravili „zelenější“ cestou.

Carey uvedl, že současné šestiválcové hybridní turbo motory, jež se využívají ve formuli od roku 2014, jsou nejúčinnější motory na světě. Přinášejí totiž nejvíc výkonu s nejmenším množstvím paliva.

„Věříme, že F1 bude stále lídrem automobilového průmyslu a bude spolupracovat s energetickým a automobilovým sektorem na tom, aby představila první uhlíkový neutrální hybridní spalovací motor,“ dodal Američan.

Velkým bojovníkem za udržitelný rozvoj je šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton. Britský pilot Mercedesu, jenž se stal veganem, v říjnu novinářům řekl, že prodal svůj soukromý tryskáč, omezuje lety za zábavou a zakázal ve svém domě užívání jednorázových plastů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )