Twitter / @elonmusk

Před pár dny jsme byli svědky představení nového elektrického pick-upu Cybertruck od Tesly, který na sebe stále přitahuje pozornost.

Elon Musk včera zveřejnil video, ve kterém ukazuje obrovskou sílu vozidla při přetahování s konkurenčním Fordem F-150, což si vyžádalo odpověď od viceprezidenta společnosti, který dnes vyzval Cybertruck na spravedlivý souboj pick-upů. O tématu píše CNBC.

Férový souboj pick-upů je na obzoru

Šílenství kolem nového nadupaného pick-upu Cybertruck od Tesly stále nekončí. 16-sekundové video zveřejněné Elonem Muskem, na kterém si Cybertruck hravě poradil se silným Fordem F-150, si prohlédlo již více než 13 milionů lidí.

Na tuto odvážnou ukázku však na Twitteru odpověděl viceprezident Ford X, Sunny Madra, který zároveň vyzval Tesly na spravedlivý boj mezi pick-upy.

 

Test, který Elon Musk ukázal, si však vysloužil kritiku na několika úrovních. Cybertruck má totiž mnohem vyšší hmotnost, zejména v zadní části, a zdá se, že Ford použitý ve videu má pohon pouze dvou kol na starších pneumatikách, informoval TechCrunch. Neznámý je také výkon jeho motoru, a tak žádost o nový, spravedlivý souboj je proto vcelku opodstatněná.

Nový Ford F-150 / Zdroj: Ford

Není sice jasné, co všechno by Madra změnil, ale férovější výzvou pro Cybertruck je pravděpodobně Ford F-350 s dieselovými motory poskytujícími vyšší točivý moment, jehož cenové rozpětí je podobné novince od Tesly, píše The Next Web. Nejlepší ukázkou by však určitě bylo srovnání situace, kdy by obě vozidla za sebou táhly stejný náklad.

Tesla

Za zmínku však stojí i reakce samotného Muska, který na příspěvek odpověděl, a zdá se, že z nového souboje strach nemá. Tak či budeme svědky oficiálního souboje dvou momentálně nejdiskutovanějších pick-upů na světě ještě není jisté, ale rozhodně by šlo o zajímavou událost.

Cybertruck od Tesly si totiž získal ohromnou pozornost fanoušků i odpůrců po celém světě, a jeho předobjednávky včera dosáhly hranice 200 000 zákazníků.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )