Youtube/Screenshot

Flight Simulator od Microsoftu se stal za dobu svého působení pojmem, ale od poslední verze už uběhl nějaký čas a ta už v dnešní době nepůsobí grafický tak úžasně, jak v dobách svého vydání

To však má zachránit připravovaný Flight Simulator 2020, který bude grafickým zpracováním válcovat všechny ostatní simulátory na trhu. Má to však jeden háček, mapa světa by ti ukrojila z disku až 2 petabajtů, informuje NewsFounded.

Ne, neděláme si legraci a je nám jasné, že takový velký disk doma nemá asi nikdo. To však vůbec nevadí, protože Flight Simulator 2020 přinese velmi unikátní systém hraní, kdy se část obsahu bude streamovat do tvého PC ze serverů Microsoftu a část se bude načítat přímo z disku.

Poslední verze Flight Simulatoru vyšla ještě v roce 2006, ale na tu dobu přinesla velmi kvalitní grafiku otevřeného světa, kde si mohl v podstatě létat kamkoliv na Zemi. Tento svět však nebyl zcela realistický a obrysy ostrovů a světadílů byly vymodelovány pouze za pomoci různých softwarů. Flight Simulator 2020 však přinese mapu vytvořenou z reálných záběrů Země ze satelitů Bing, díky čemuž bude svět stoprocentně autentický.

Pohoří dotvoří umělá inteligence, díky čemuž bychom se měli dočkat plastického světa se skutečnými nadmořskými výškami hor. Celý svět navíc bude v 4K rozlišení, no a když si k tomu připočteme 3D modely více než 2 milionů míst, 3D modely zhruba 45 000 letišť po celém světě, více než 1.5 bilionů stromů rozesetých po světě či autentické zobrazení všech cest, pochopíme, proč bude muset hra běžet primárně na serverech Microsoftu, informuje PlayerOne. V tvém PC budou nacházet pouze některé klíčové soubory na chod hry a také modely letadel, které nebudou zabírat až tak mnoho místa.

Zážitek ze hry navíc umocní i okamžitá podpora pro VR. Systém streamování bude probíhat přes službu Microsoft Azure a svět se bude živě načíst během toho, jak budeš letět. Všem je však jasné, že internet, který zvládne plynulé streamování v 4K ani v dnešní době nemá každý, proto se naskytla otázka, co bude s hráči, kteří tyto možnosti nemají. Při pomalejším připojení se jednoduše před letem načte pouze mapa v okolí tvé trasy a ty si tak budeš moci vychutnat ničím nerušený let.

Co však bude s virtuálními piloty, kteří chtějí jen tak neplánovaně létat křížem krážem po celém světě, zatím jasné není. V takovém případě lze Microsoft umožní streamování i v nižší kvalitě jako je 4K, aby se mapa stíhala načíst i hráčům s pomalejším připojením.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )