Foto: MovieStillsDB

Tak že by přece?

Multiúspešný sitkom Přátelé (Friends) pokračuje v oslavách 25. výročí odvysílání své vůbec první epizody. Při této speciální příležitosti každý jeden fanoušek čekal, že bychom se mohli dočkat i nových epizod, které by pokračovaly tam, kde seriál před 15 lety skončil. Samotní herci i tvůrci však jakýkoliv návrat na scénu či pokračování Přátel odmítali. Tedy až dosud.

Exkluzivní informaci přinesl americký portál The Hollywood Reporter, podle kterého se 6-členné hlavní herecké obsazení vrátí i spolu s původními tvůrci sitkomu ve speciální epizodě.

Stát se tak má u příležitosti startu nové streamovací služby HBO Max, na níž se všech deset sérií slavného komediálního seriálu má objevit. Podle informací, které The Hollywood Reporter přinesl to ale vypadá tak, že nepůjde o plnohodnotnou část sitkomu, ale spíše o malé ohlédnutí za 25 lety vysílání seriálu.

Foto: MovieStillsDB

Vrátit by se měla původní herecká sestava ve složení Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisa Kudrow (Phoebe), Matt LeBlanc (Joey), Matthew Perry (Chandler) a David Schwimmer (Ross) a také tvůrci toho celého – scénáristé David Crane a Marta Kauffman.

Na místě je také dobré zmínit, že i když to celé vypadá nadějně, nic není stoprocentně jisté. Společnosti HBO Max a WBTV jako producent seriálu odmítli jakékoliv informace oficiálně potvrdit. Portál THR se odvolává na informace blízké tvůrcům chystaného epizodních projektu.

Zcela dotažené do konce nemají být ani smlouvy s herci a tvůrci a když k dohodě nakonec dojde, bude poměrně náročné synchronizovat pracovní povinnosti 8 členy týmu. Zda se tedy nakonec podaří zbožné přání fanoušků Přátel splnit, zřejmě ukáže až nejbližší období.

Foto: MovieStillsDB

Úspěšné návraty jiných seriálů

Návrat sitkomu Přátelé se neustále skloňuje i kvůli tomu, že po příjezdu na streamovací službu Netflix si seriál našel novou základnu fanoušků. Neustále výzvy ze strany fanoušků na návrat neutichly ani po tom, co se úspěšně podařilo vzkřísit jiné slavné seriály v nových epizodách. Zmínit lze kultovní Akta X (The X Files), Gilmorova děvčata (Gilmore Girls: A Year In Life), Will a Grace (Will a Grace) či Veronica Mars (Veronica Mars) a mnohé další.

Tvůrci i herci se však shodli na tom, že pokračovat v příběhu šestice z přátel by nemělo smysl, protože původní námět byl o tom, jak se mladí lidé vyrovnávají s čerstvým dospěláckým životem a seriál se dočkal plnohodnotného finále.

Důvod na návrat

Přátelé však z Netflixu na konci tohoto roku zmizí a svůj nový domov najdou na streamovací službě HBO Max a to by byl i podle jednoho z vedoucích WarnerMedia Entertainment, Boba Greenblatta, zcela vhodný důvod na návrat sitkomu v nové epizodě.

Foto: MovieStillsDB

Herci i tvůrci však námět v podobě seriálu odmítali a jediné setkání, které by opravdu uvítali, by bylo ve formě „unscripted“ epizody – tedy něco jako přátelský rozhovor před kamerami, kde by vzpomínali na to, co všechno během natáčení zažili.

Třeba tak už jen doufat, že všechno vyjde jak má, abychom se dočkali alespoň takového malého návratu.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )