Ilustračná foto: MovieStillsDB

Filmovou ságu ze světa Harryho Pottera doplní i magický dokumentární seriál.

Fanoušci (snad) nejslavnějšího čaroděje v dějinách popkultury dostanou další důvod k radosti. Zatímco miliony milovníků magického světa Harryho Pottera z pera britské spisovatelky J. K. Rowlingové čekají na třetí díl nové filmové série Fantastické zvěře, televizní stanice BBC začala připravovat nový dokumentární cyklus, kterým kouzelné zvěře fiktivního světa všem blíže představí.

O vzniku nového dokumentárního seriálu, jehož epizodami bude diváky v původním znění doprovázet hlas Stephena Frya (namluvil i audioknihy v původním jazyce a účinkoval ve filmech jako Gosford Park, Alenka v říši divů a v dalších) informovala BBC na svém webu.

Nový dokumentární cyklus se zatím pracovním názvem Fantastic Beasts: A Natural History má být jakousi směsicí fantasy a dokumentu. Odhalovat má opravdové podivné tvory žijící od Sibiře po Madagaskar a vysvětlovat jejich propojení na magický svět fantastických zvěří, který vytvořila spisovatelka J. K. Rowlingová.

Foto: MovieStillsDB

Dokumentární projekt vznikne ve spolupráci se studiem Warner Bros. a londýnským přírodopisných muzeem (Natural History Museum), přičemž výsledný produkt odvysílá britská stanice BBC. Cílem tvůrců je přinést nový žánr naučného dokumentu.

Od kentaurů po ňucháčiky, exotických ptáků po fénixe, 11 tisíc let starých vlčích nosorožců po erumpenty a od obřích chobotnic až po zouwy připomínající velké kočky – to vše se bude objevovat a odhalovat v novém dokumentárním cyklu, který spojí paralely mezi skutečným světem a úžasnými světy mytologie a literatury, včetně prvků, které fanoušci Harryho Pottera a série Fantastické zvěře téměř okamžitě poznají.

Foto: MovieStillsDB

Konkrétní datum premiéry nového dokumentu zatím BBC nezveřejnila, ale produkce takového projektu zřejmě bude náročná a očekávat ho můžeme nejdříve příští rok.

Kromě dokumentu i výstava

V souvislosti s novým dokumentem také londýnské Přírodopisné muzeum připravilo unikátní výstavu nazvanou Fantastic Beasts: The Wonder of Nature. Tu slavnostně zpřístupní od letošního jara, vstupenky se začnou prodávat od 16. ledna 2020. Výstava přiblíží magické zvěře a tvory skutečného světa, které stály za jejich inspiraci.

Foto: MovieStillsDB

Studio Warner Bros. nehledě na zde zmíněných projektů také začíná pracovat na třetím filmu série Fantastická zvířata a kde je najít. Premiéra zatím nepojmenovaného filmu s Eddiem Redmaynem v hlavní roli je naplánována na 11. listopad 2021 a podívat bychom se v něm měli tentokrát do Brazílie, kde žije několik druhů magických zvířat a komunita silných kouzelníků.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )