Foto: Youtube

Uběhlo už několik let, odkdy autorka oficiálně ukončila knižní kouzelnickou sérii.

Svět se však s Harrym Potterem nedokáže rozloučit a není se co divit. Jedinečnou atmosféru kouzelnického světa dokáže napodobit jen máloco. Ať už máte raději filmy nebo knihy, fanoušci se těší z každé novinky. Věděli jste však, že je možné ubytovat se v Hagridově chatě?

Chybí vám kouzelnický svět?

Skalní fanoušek Harryho Pottera si jistě vzpomene na to, že na pozemku kouzelnické školy ležela i Hagridova útulná chata, kde mu společnost dělal věrný psí kamarád Tesák. Naštěstí, dnes je už z filmového a knižního světa možné do reality přenést téměř cokoli a v tomto případě se někdo rozhodl, že vytvoří věrnou kopii právě Hagridovy chaty. Chata nese název Grounds Keeper Cottage a od dubna letošního roku ji najdete v severní části Anglie.

Chata je útulná a plně vybavená

V chatě se může ubytovat celkem až 6 lidí a cena za pronájem na jednu noc se pohybuje na hranici od 5 800 korun. Momentálně se majitelé rozhodli vyhlásit soutěž, jejíž vítěz si může chatu přivlastnit na celý týden, a to jen za jediné euro. Dřevěná chata je mimořádně útulná a jako vystřižená z magického světa, pokud by však ani to nestačilo, jeho součástí je Začarovaný les známý jako North Shire a rozsáhlé pozemky, na kterých se mohou prohánět možná i kouzelné stvoření.

Samozřejmě, Hagridova chata je plně vybavena a najdete v ní měděnou vanu, pohodlnou sprchu, jakož i obrovský měděný čajník, kde si můžete nápoj uvařit přímo nad plápolajícím ohněm v krbu. Aby měli hosté co nejvíce pohodlí, nechybí ani moderní výbava, jako je například sporák, chladnička či topinkovač.

Atmosféra jako z pohádky

Jediné, co budete potřebovat, je parta dobrých kamarádů, která s vámi bude pod dekou před krbem ochotně číst knihy nebo hrát společenské hry. Problémem nebude ani soukromí, protože stavitelé mysleli i na to a chata je rozdělena na tři samostatné místnosti ve tvaru kruhu. Kromě toho, vítáni jsou i domácí mazlíčci a pokud máte vlastního Tesáka, klidně ho s sebou vezměte.

Zdá se, že Hagridova chata je jako stvořená nejen pro milovníky kouzelnického světa, ale i pro ty, kteří mají rádi podzim nebo kouzelnou zimní atmosféru. V okolí se totiž konají nejrůznější události, například, brzy čeká návštěvníky velký sběr dýní či Halloweenský festival

travelandleisure, northshire
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )