Ilustračná foto: Unsplash (Tim Bennett)

Facebook přichází s různými novinkami poměrně často.

Některé jsou zdařilé, jiné zas méně, přesto se však gigant mezi sociálními sítěmi nepřestává snažit. Tentokrát přichází s další novinkou – se změnou designu, která potěší zejména fanoušky tmavších barev.

Facebook změnu sliboval už před časem na konferenci F8. Jak uvádějí weby Dotekománie a Android Police, změna se má týkat designu a nejen mobilní aplikace, ale i webového rozhraní. Zdá se, že nezůstane jen u slibů a brzy si budete moci na svých zařízeních nastavit kromě tradičního designu i tzv. tmavý režim.

 

Facebook dokonce některým uživatelům už začal rozesílat i upozornění, v nichž na novou možnost poukazuje a umožňuje vyzkoušet beta verzi nového designu i možností. Po otevření upozornění se Facebook uživatele zeptá, zda si přeje změnit režim na tmavý, nastavit si jej však můžete i sami po rozkliknutí nastavení.

Většina změn se testuje zejména na uživatelích v USA, zdá se však, že tuto změnu si mohou vyzkoušet lidé po celém světě. Bohužel, pokud se vám výzva k otestování nové verze neobjevila sama, záměrně se přihlásit nedá, zbývá tedy jen čekat.

Samozřejmě, tmavý režim je zatím ve fázi testování a jak jsme zmiňovali, vyzkoušet ho prozatím může jen několik vybraných uživatelů. Cílem je odhalit nedostatky, jako například ztížená čitelnost textu. Oficiální verze bude k dispozici až po odstranění nedostatků. Nový design podle TechRadar slibuje, že po změně bude Facebook nejen oděn do tmavých barev, ale bude přehlednější, písmena budou větší a snadněji čitelné.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )