Porsche

Požáry elektrických vozidel si vždy získávají velkou pozornost, ale v průměru jsou mnohem méně běžné jako u vozidel se spalovacím motorem.

Příčinou požáru může být opravdu cokoliv, ale nejčastěji se spojují se selháním baterie. Nejnověji shořel elektrický supersport Porsche Taycan. O tématu píše Electrek.com.

Sportovní elektromobil od německé automobilky Porsche má patřit mezi nejrychleji vozidla poháněná elektromotorem. Porsche Taycan je dostupné ve dvou verzích, přičemž kromě velkého výkonu zaujme i krásným designem, který získal řadu ocenění. Automobilka si navíc dala záležet i na aerodynamice, díky čemuž odpor vzduchu představuje hodnotu pouze 0,22.

Netcarshow

O zrychlení z 0 na 100 km/h pod 3 sekundy se postará obrovský točivý moment, který představuje až 1050 Nm. Maximální rychlost se zastaví na hodnotě 260 km/h a díky baterii s kapacitou 93,4 kWh může řidič očekávat dojezd zhruba 450 kilometrů. Taycan Turbo disponuje silou 670 koní a silnější verze Taycan Turbo S dokonce až 750.

Koncem roku 2019 začala automobilka Porsche dodávat vůbec první kusy tohoto prémiového vozu, přičemž pár z nich se dostalo i do Spojených států amerických. Podle informací portálu Electrek se však jedno vozidlo vznítilo a začalo hořet. Taycan nakonec shořel úplně celý, přičemž spálil i část garáže na jižní Floridě.

Porsche Taycan caught on fire — burning down a garage in Floridahttps://electrek.co/2020/02/17/porsche-taycan-fire-burning-garage-florida/

Gepostet von Electrek.co am Montag, 17. Februar 2020

Místní obyvatelé, kteří celou situaci viděli, tvrdí, že vozidlo explodovalo uvnitř garáže. V současnosti se však přesná příčina požáru neví, nakolik probíhají vyšetřování. Portál Electrek oslovil i automobilku Porsche, která se vyjádřila, že o celém incidentu ví a nikdo nebyl zraněn. Zároveň však dodala, že je předčasné spekulovat o příčině a je třeba si počkat na výsledky vyšetřování.

Z nedávné minulosti víme, že požáry elektrických vozidel byly spojovány především se značkou Tesla. Případ hoření Porsche Taycan je však první i díky tomu, že jich je na cestách zatím jen velmi málo. Jak však uvedla samotná automobilka, spekulování v této chvíli nepomůže a bylo by i naprosto zbytečné. Je třeba si počkat na závěry vyšetřování, protože požár nakonec vůbec nemusel souviset s poruchou vozidla.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )