Igor Kolovrat/Facebook

Dosud jsme měli možnost vidět několik příběhů o tom, jak se někteří majitelé aut se spalovacím motorem chovali k řidičům elektromobilů.

Taková jakoby „šikana“ těch, kteří vlastní elektromobil, vyvrcholila v Chorvatsku do situace, kdy to řidiči už nevydrželi a připravili si pro konkrétní čerpací stanici vlastní odvetu. Elektromobily Tesly a dalších značek zablokovaly celou stanici. Šlo o odpověď na blokování nabíjecích stanic auty se spalovacím motorem, informuje Electrek.

Elektromobily mnozí vidí jako budoucnost osobní dopravy, ale jiní proti nim chovají zášť. Ovšem ne každému musí elektrické auta vyhovovat. To však není důvodem k tomu, aby se někteří jedinci chovali pohrdavě a úmyslně stěžovali život řidičům elektromobilů. V uplynulých měsících se objevilo hned několik případů, kdy se řidiči velkých pick-upů postavili proti Teslám a blokovali nabíjecí stanice.

Majitelé elektromobilů protestovali proti chování ostatních řidičů

Podobný scénář se však odehrával i v Chorvatsku, kde měly být nabíječky pro elektrické vozy blokované běžnými automobily. Tuto situaci nakonec vzali řidiči Tesel a dalších elektrických modelů do vlastních rukou. Připravili si totiž protest, kterým chtěli na tento problém poukázat. Přestože však tato akce trvala pouze několik minut, přitáhla si pozornost okolí i médií.

Revenge of the Electric Car! This is how it looks when you have no other solution to emphasize the problem of blocking charging stations for EVs than to block gas station with electric vehicles. The performance lasted 6 minutes and it was not our intention to harass anyone, but to point out the fact that electric vehicles are here, and their positive impact on society.

Gepostet von Igor Kolovrat am Montag, 9. Dezember 2019

 

Igor Kolovrat, jeden z organizátorů protestu, se v komentáři k videu vyjádřil, že cílem nebylo nikoho obtěžovat, ale poukázat na problém blokování nabíječek pro elektromobily, informuje Futurism. Celé obsazení čerpací stanice těmito auty trvalo pouze zhruba 6 minut. Řidiči elektrických aut tak neměli zřejmě na výběr a museli ostatním připomenout, že není správné blokovat jim přístup k nabíječkám.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )